Yün Yorganları Bıraktık Hasta Olmaya Başladık Bakın Ne Faydaları Var

Spread the love
Yün Yorganları Bıraktık Hasta Olmaya Başladık Bakın Ne Faydaları Var
Yün yorganın Bakın Ne Faydaları Var

Yün ne kadar büyük nimetmiş meğer!Koyun,deve,keçi tüyleri Yün ismini alır.Hakiki yün ise koyun yünüdür.

Koyun derken de dişi davar anlaşılır.Koç yani erkek koyun yünü ile dişi arasında fark vardır.Dişi koyun yününde olan maddi ve manevi hassalar diğer yünlerde yoktur.

Koyunların üzerlerine güneş doğmaz,namaz vakti uyanırlar.Koyun beslemek büyük manevi bir uğurdur.Berekettir,derler.Koyun yününün faydaları ise saymakla bitmez.

Yün Yorganları Bıraktık Hasta Olmaya Başladık Bakın Ne Faydaları Var

Koyun yününün faydaları nelerdir?

1-Koyun yünü sinyal ve radyasyon emicidir.Evimizde yoğun kullandığımız cep telefonu,modem,kumanda, gibi elektronik cihazların yaydığı rasyasyonu emerek vücudumuza zarar vermesini önler.Bunun için bilhassa yorgan ,yastık ve döşeğimizin koyun yününden olmasına özen göstermeliyiz.Çünkü uyuduğumuz sürece cep telefonları, internet cihazları devamlı sinyal alır verir.Vücudumuz özellikle beynimiz bu durumdan çok fazla etkilenir.Ciddi zarar görür.Eğer uyku setimiz koyun yününden içerik ise bu zarar en aza iner.

2-Koyun yünü dinlendiricidir ve çok rahat uyumanızı sağlar.

Koyun yününden yapılmış yastık,yorgan ve döşekte uyursanız, sabaha çok dinlenmiş bir şekilde kalkarsınız.Çünkü koyun yünü vücutta biriken statik negatif enerjiyi alır.Böylelikle bedeninizde oluşan yorgunluk ve rehafet ortadan kalkar.Aslında gün içerisinde de koyun yününün bu olumlu özelliğinden yararlanabiliriz.

Bunun içinde evlerimizde,iş yerlerimizde,arabalarımızda koyun yününden yapılmış minderler,postları kullanabiliriz.

3-Koyun yünü ısıyı dengeleyicidir.

Soğuğu geçirmez koyun yününden yapılmış ürünler yazın serin,kışın sıcak tutma özelliğne sahiptir.Çoğumuz yazın sıcaktan üzerine yorgan örtmemeye çalışır.Ancak yorganınız koyun yünü ise rahatlıkla yatıp uyuyabilirsiniz zira sıcak yerine sizi serin tutacaktır.Bir Cevap Yazın