YEŞİL BENEKLİ PATATESLERE DİKKAT

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Yeşil benekli patateslere dikkat!!!

 

Bazı yiyecekler var ki aslında zehirli oldukları söylenebilir.

Yeşil benekli patatese dikkat
Yeşil benekli patatese dikkat

İşin ilginç yanı bu yiyecekler hemen herkesin mutfağına giren, insanın aklına “zehir” kelimesini getirmeyecek sıradan gıdalar. Yanlış kesildiği zaman insanı öldürebilen ve Japonya’nın geleneksel yiyeceklerinden olan balon balığı gibi değiller. Yine de bu masum görünüşlü yiyecekler halüsinasyon görme, kusma, zehirlenme, mide ağrısı gibi durumlara yol açabilir.

PATATES

Patateslerin üzerindeki yeşil lekeler zamanından önce toplandıklarını gösterir ve patatesler solanid adı verilen bir zehir içerir. Üstelik bu zehri yıkama ya da pişirme ile de arındıramıyorsunuz. Uzmanların yeşil kısımları atmanın her zaman işe yaramayacağını bu tarz patatesleri hiç yememenin daha iyi olduğunu söylüyorlar.

KIRMIZI BARBUNYA

Kırmızı barbunya kaynar suda 10 dakikadan fazla kaynatılmalı ki zehirli olan kısmı atılabilsin. Suda haşlamadan fasulyelerin direkt yemekte kullanımı zehir etkisini iki hatta üç katına çıkartabilir. Uzmanlar sıcağın aktif zehri ortadan kaldırdığını böylece zehrin hücrelerimize saldıramadığını açıklıyor.

Çin sarımsaklarına dikkat yazımızı okumadan geçmeyin Soğuk el ve ayaklar hangi rahatsızlığın habercisi?yazımız ise burada

http://hayat.sozcu.com.tr

 

 

 

 

 

 Bir Cevap Yazın