Yaza Girerken Kışlık Ayakkabılarınızı Nasıl Saklamalısınız

Spread the love
 Kışlık Ayakkabılarınızı  Nasıl Saklamalısınız
Yaza Girerken Kışlık Ayakkabılarınızı Nasıl Saklamalısınız

Kış aylarını geride bırakıp yaz aylarına girerken kışlık ayakkabı ve botlarınızı nasıl temizleyip saklamanız gerektiğini biliyor musunuz?

Mutlaka hepiniz gerekli özeni gösterip en azından kışlık ayakkabılarınızı temizleyip saklıyorsunuzdur.Bugün sizlere göstereceğimiz püf noktası ve yöntem ile yaz boyunca dolapta beklemesi gereken ayakkabı ve botlarınız adeta yepyeni bir şekilde duracaktır.

Bunun için size gerekli olan malzemelere gelince.

Bir miktar çay

bir miktar defne yaprağı

bir miktar karanfil

vazelin

İlk olarak hepsinden eşit miktarlarda aldığınız çay ,karanfil ve defne yapraklarını öğütücüden geçirip toz haline getiriyoruz.Daha sonra öncelikle ayakkabı ve botlarımızı güzelce temizliyoruz ve kuru bir bezle siliyoruz.

Ayakkabınızın üzerine belli aralıklarla vazelin sürüp kuru bir bezle ayakkabının her yerine gelecek şekilde siliyoruz,diğer yanda öğütücüden geçirdiğimiz toz karışımımızı kullanmadığımız naylon çoraplara birer kaşık olacak şekilde koyuyoruz ve ağzını bağlıyoruz.Temizleme ve parlatma işlemi bittikten sonra çorap içerisine koyduğumuz toz karışımı da ayakkabınızın içerisine koyun ve kutusuna koyup kaldırın

Yaza Girerken Kışlık Ayakkabılarınızı Nasıl SaklamalısınızBir Cevap Yazın