Vücuttaki iltihabı azaltmak için doğal yöntemler

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Vücuttaki iltihabı azaltmak için doğal yöntemler
Vücuttaki iltihabı azaltmak için doğal yöntemler

Vücuttaki inflamasyon vücudun karmaşık bir koruma, vücudun bir yaralanma veya enfeksiyona doğal tepkisinin bir parçası olarak ortaya çıkar.

Bu biyolojik yanıt vücudun bir yaralanma veya enfeksiyon veya bir fiziksel travmadan kendini iyileştirmeye olan çabasıdır.Vücuttaki iltihaplanma ,enfeksiyon bir çok farklı şekilde kendini gösterebilir.Nedir bunlar?Kızarıklık,eklem ağrısı,işlev kaybı,ateş,titreme,yorgunluk,baş ağrısı,vücut ağrısı gibi.

Vücuttaki iltihabı azaltmak için doğal yöntemler

Her zaman söylediğimiz gibi bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden ilk olarak doktora görünmelisiniz. İnflamasyon aspirin,ibuprofen dahil olmak üzere  nonsteroidal antienflamatuar ilaçları (NSAID’ ler) içeren reçetesiz reçeteli ilaçlarla kolayca tedavi edilebilir.

Astım ve artrit gibi arta kalan Tıbbi duruma bağlı iltihaplanma durumunda ise kortizon,gibi prednizon gibi kortikosteroidler reçete edilebilir.

Vücutta oluşan iltihaplanmalar için bunun yanı sıra evde uygulayabileceğiniz doğal tedavilere gelince;

Zerdeçal sütü için:Zerdeçal içerisinde bulunan kurkumin sayesinde iltihaplanmayı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.Bunun için yapmanız gereken ise 1 bardak süte 1 çay kaşığı zerdeçal ekleyip içmek.

Zencefil çayı için:Bu keskin aromalı bitki, iltihabı tedavi etmenin başka bir yoludur.Zencefil içerisindeki gingerol olarak bilinen bileşenin varlığı nedeni ile anti-enflamatuar özellikleri beraberinde getirir.

Kırmızı biber kullanın:Kırmızı biber antienflamatuar özellikleri yanı sıra kapsaisinoid adlı bileşenler içeirir.Bu madde ağrı kesici özelliği ile bilinir.Bunun yanı sıra bolca sarımsak ve karanfil tüketin.

Tarçın çayı tüketin:Tarçın özellikle oluşan şişlikleri indirebilecek özellikler tarafından zengin bir baharattır.Ağrıya bağlı durumları da hafifletme özelliği vardır.Ananas tüketin.Ananas adeta doğal kortizon görevi görür.Bir Cevap Yazın