Varis için ev yapımı doğal merhem

Spread the love
Varis için ev yapımı doğal merhem
Varis için ev yapımı doğal merhem

Varisli damarlar için kendi merheminizi yapabileceğinizi biliyor musunuz?Bu doğal merhemi düzenli kullanırsanız çok etkili olacaktır.

Bu sayede bu dolaşım probleminin önüne geçecek güzel bacaklara sahip olacaksınız.Her zaman söylediğimiz gibi ilk olarak gerekli branştaki doktora görünmelisiniz.Bu doğal kremi tedavinize ek olarak kullanabilirsiniz.

Bu doğal krem için size gerekli olan malzemeler:sarımsak,limon,aloe vera zeytinyağı ve biberiye yağı

Sarımsak.:Hem iç hem dış varis tedavisi için çok etkilidir.Bu süper gıda kan üzerinde dolaşımı teşvik eden güçlü bir damar genişletici ve akışkanlaştırıcı etkiye sahiptir.

Limon:İçerisindeki sitrik asit sayesinde kanıda akışkanlaştırır.Ayrıca güçlü bir antioksidandır ve cilt lekelerinin giderilmesine etkilidir.

Zeytinyağı..:Zeytinyağı merhemimizin yağlı baz maddesidir.Losyona kolayca uygulayabilmemiz için uygun bir doku verir ve sarımsağı yumuşatmamızı sağlar.Bu sayede doğrudan sarımsak kullanmak zorunda kalmıyoruz.

Aloe vera:Yağı emülsifiye etmek ve uygulamasını kolaylaştırmak için ideal bir bileşen olmasının yanı sıra aloe vera aynı zamanda tazelik sağlar.Ve iltihabı yatıştırır.Hidrasyon sağlar ve cildi dışardan korur.

Biberiye esansiyel yağı:Bu saf yağ dolaşımı iyileştirme ,onu uyguladığımız alanın oksijenlenmesini sağlama alanında etkilidir.

Varis için ev yapımı doğal merhem

10 diş sarımsak

1 limon suyu

1 bardak zeytin yağı(200ml)

Yarım bardak aloe vera jeli

20 damla biberiye yağı

Sarımsakları soyun ve doğrayın ,limonun suyunu sıkın ve her ikisini cam bir kavanoza koyun.Üzerine zeytinyağını ekleyin.Ve karıştırın.Ağzını sıkıca kapatın ve karanlık 21 gün boyunca bekleme de bırakın.21 gün sonunda süzgeçten geçirerek sarımsakları ayırın.Kavanozda kalan sıvı karışımımıza aloe vera jeli ve biberiye yağını da ekleyin ve karıştırın.

Her gece yatmadan evvel varisli bölgelere bu karışımı sürün ve üzerini sarıp yatın.Koku sizi rahatsz etmezse karışımı sabah tekrar sürebilirsiniz.Bir Cevap Yazın