UZMANDAN UYARI YARIN 8 ŞİDDETİNDE DEPREM OLACAK

Spread the love

Uzman uyardı yarın 8 şiddetinde deprem olacak

Deprem haberleri
Uzman uyardı yarın 8 şiddetinde deprem olacak

Kendisini sismik uzman deprem tahmincisi olarak tanımlayan Frank Hoogerbeets mega deprem tarihini duyurdu


Uzman uyardı yarın 8 şiddetinde deprem olacak

Tüm dünya medyasında geniş yer alan bu iddiaya göre mega depremin kesin tarihi yarın yani 21 şubat.Uzmanın tedirgin eden diğer bir uyarısı ise depremin büyüklüğünün 8 şiddetinde olacağı.

Dünya genelinde depremlerin çoğu Pasifik ateş çevresi verilen bölgede meydana geliyor.Kuzay Anadolu fay hattı üzerinde bulunan Türkiye’De aktif fay hattı kuşağında bulunuyor.

Kendisini deprem uzmanı olarak tanıtan Frank Hoogerbeets bir dizi deprem tahminini geçtiğimiz günlerde kamu oyu ile paylaşmıştı.

Hoogerbeets şubat ayında gezegen hizalanması yaşanacağını ve bunun etkilerinin dünya için korkunç olacağını söylemiştiYaptığı açıklamada 13 şubatta aynı düzlemde konumlanacak,Mars,Uranüs ve Neptün’ün hareketleri dünyayı sarsacaktı.

Hoogerbeets şubat ayının son 2haftasına dikkat çekmişti.Tahmininden son derece emin olan Hoogerbeets bu defa mega deprem için tarih verdi.

Hoogerbeets 21 şubat günü 8 den daha büyük bir depremin olacağını öne sürdü.Yeni nesil deprem tahmincisinin verdiği bilgilere göre 17 ve 21 şubat tarihlerinde çok büyük bir deprem olacağı duyuruldu.

3 yıldır yoğun gözlemler yaptığını belirten Hoogerbeets tahminini güneş sistemi geometri endeksine dayandırıyor.Ve gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü söylüyor.

Bunun yanı sıra bir çok uzmanda depremlerin önceden tespit edilemeyeceğini bildiriyor.Biz de bu fikire katılıyoruz.Ve bu gibi afetleri sadece Allah bilir diyerek.Ve Rabbim bu gibi afetlerden muhafaza eylesin diyoruz.

Kaynak:egehaber.comBir Cevap Yazın