Uçuk nasıl geçer

Spread the love
Uçuk nasıl geçer
Uçuk nasıl geçer

Hemen hemen herkes hayatta bir kez de olsa uçuk durumunu vücudunda yaşar.Uçuk vücuttaki bir enfeksiyonun habercisi de olabilir.

Uçuk nasıl geçer

Oldukça acı veren bir durum olan uçuk kısa sürede tedavi edilmediği zaman iltihaplanabilir.Genellikle dudak etrafında görülen uçuklar bazen de kendiliğinden 1 hafta içerisinde geçebilirler.

Dudakta uçuk çıkmasının sebebi herpes adlı bir virüstür.Bu virüste temas yoluyla bulaşmaktadır.Bu durmla karşılaşırsanız evde yapacağınız doğal yöntemler ile uçuktan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Uçuk nasıl geçer derseniz ve buna evde uygulayacağınız yöntemler nelerdir diye sorarsanız ilk olarak size önerimiz Çay ağacı yağı:

Çay ağacı yağı antiseptik ve antifungal ve antibiyotik özelliklere sahiptir.Bu durumda uçuğun kısa sürede yok olmasına sebep olur.Kulak temizleme çubuğunu çay ağacı yağına batırın ve uçuğun üzerine sürün.Bunu uçuk geçene dek günde 2 kere uygulayın.

Diğer yöntem ise Nane yağı yöntemi:Nane yağını da aynı şeklide bir parça pamuk ya da kulak temizleme çubuğunun uç kısmına döküp uçuğun üzerine günde 2 kez sürmeniz yeterli olacaktır.

Son yöntem ise Sarımsak yöntemi:Sarımsak uçukta olan şişkinliği azaltmaya yardımcı olan aynı zamanda yara iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olan antiviral özelliklere sahiptir.Bunun için yapmanız gereken bir diş sarımsağı soyun ve havanda dövün.Direk uçuklu bölgeye ezmiş olduğunuz sarımaktan sürün.10-15 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.Bir Cevap Yazın