TOST MAKİNENİZİ 15 DAKİKADA İLK GÜNKÜ HALİNE DÖNDÜREBİLİRSİNİZ

Spread the love

Tost makinenizi 15 dakikada ilk günkü haline döndürebilirsiniz.

Tost makinesi nasıl temizlenir
Tost makinenizi 15 dakikada ilk günkü haline döndürebilirsiniz

Tost makinesi temizliğinde zorlananlar var mı?Sizler de tost makinesi temizlerken zorlananlardansanız bu video ve açıklama tam size göre.

Tost hemen hemen herkesin sevdiği bir yiyecek olup olup tost makineside hemen hemen her evde bulunur.

Karnınız mı acıktı ? O sırada evinizde hazır bir yemek te yok mu?Hemen tost makinemize sarılıp şahane tostlar yaparak hem pratik hemde kolay bir şekilde karnımızı doyururuz değil mi?

Bu kadar sık kullandığımız tost makinesinin de sık olarak ve de fazla şekilde kirlenmesi ,yağlanması da normal.

Bunun için tost makinesi temizliği açısından size öncelikle olarak önerimiz.Tost makinenizi kullanmadan önce pasta,börek v.s pişirirken kullandığımız yağlı kağıdı kullanmanız.

Yağlı kağıdı tost makinenizin büyüklüğüne göre kesin ve yerleştirin.Tost makinenizi bu şekilde kullanın.Bu çok pratik hemde tost makinenizi kirlenmeden kurtaracak şahane bir yöntem.

İşin güzel tarafı da yağlı kağıdı her seferinde değiştirmek zorunda kalmamanız.Bir kaç kullanımdan sonra yağlı kağıdınız iyice kirlenip yağlanıncaya kadar kullanabilirsiniz.

Diyelim ki yağlı kağıt kullanmadınız ve sürekli kullanımdan dolayı da tost makineniz oldukça yağlı ve kirli bir vaziyete geldi.Durun hemen panik yapmayın bunu da kolay ve pratik bir temizleme yöntemi var.

1 limonu sıkın ve suyunu çıkarın.Bu suyu bir kaseye koyun ve üzerine 2 paket (küçük)karbonat ekleyin.Köpürme işlemi bittikten sonra tost makinenizin levhalarını çıkan levhalardan ise çıkararak,yok makinenizin levhaları çıkmıyorsa üzerinde bir sünger yardımı ile bu limonlu karbonatlı suya batırıp silin.Hatta bu şekilde 15 dakika bekletin.Ve tekrar durulama suyu ile temizleyin ve kurulayın.

Tost makineniz tüm yağlarından ve kirlerinden arınırken adeta ilk günkü temizliğine ve görüntüsüne kavuşacaktır.


Tost makinenizi 15 dakikada ilk günkü haline döndürebilirsinizBir Cevap Yazın