Tavan temizliği nasıl yapılır

Spread the love
Tavan temizliği nasıl yapılır
Tavan temizliği nasıl yapılır

Tavanlar evimizin her zaman gördüğümüz ancak nadiren temizlenen yerleridir.Ve ne yazık ki tavanlar kirlendiğinde hiç te hoş olmayan görüntü sergilerler.

Eğer tavanınız kirlendiyse ve tavanınızı boyamayı düşünmüyorsanız size vereceğimiz yöntemle tavanlarınızı boyamaya gerek kalmadan pırıl,pırıl yapabilirsiniz.

Tavan nasıl temizlenir?

Tavanınızı temizlemek için size gerekli olan malzemlere gelince bu malzemler

Bulşık deterjanı

Beyaz sirke

Su

Püskürtmrli bir şişe

Ve rulo duvar fırçası

Tavan temizliği nasıl yapılır

İlk olarak bir elektrik süpürgesi yardımı ile tavanınızı vakumlayın.Sonrasında ise ister tüylü toz alıcı ile isterseniz süpürge ile tavanınızı süpürün.Diğer yandan bir kaba 1 bardak su 1 kaşık bulaşık deterjanı,3 kaşık beyaz sirke dökün ve karıştırın.Güzelce karıştırdıktan sonra püskürtmeli bir şişeye doldurun.

Şimdi bu işleme başlamadan evvel eğer tavanınızın belirli kısımlarında çok fazla kirlilik ya da leke varsa mikrofiber bir bez yardımı ile o kısımları silin.Daha sonrasında püskürtmeli şişeye boşalttığınız karışımı tavanınızın her yerine gelecek şekilde püskürtün.

Son aşamada ise hiç beklemeden rulo fırçanızı suya batırarak ve güzelce suyunu sıktıktan sonra tavanınızın her yerine gelecek şekilde yuvarlayarak ileri geri yaparak baştran sona olacak şekilde silin.Rulo fırçanızı ara,ara suya batırmayı unutmuyorsunuz tabii.

Tavana püskürtmüş olduğunuz sirkeli karışımın tamamen gittiğine emin olana dek bu işlemi yapın.Son aşamada ise elinize kuru bir toz bezi alarak tavana vurarak kurutma işlemini yapın.Bir Cevap Yazın