TAVA TENCERELERİ VE TABANLARINI 5 DAKİKADA PARLATAN FARKLI YÖNTEM

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Tava tencereleri ve tabanlarını 5 dakikada parlatan farklı yöntem

5 dakikada tava tencere taban temizliği
Tava tencereleri ve tabanlarını 5 dakikada parlatan farklı yöntem

Sizler için bugüne kadar tencere ve tavalarınızı temizlemeniz için değişik ve farklı temizleme yöntemleri önerdik.

Bugün ise yine özellikle tava ve tencereler ve tava tencere tabanlarını 5 dakika içerisinde tertemiz yapacak çok kolay ve daha önce hiç duymadığınıza emin olduğumuz bir yöntemden bahsetmek ve youtube paylaşılan videosunu sizlerle paylaşmak istedik.

Peki nedir bu yöntem.Tencereleriniz olsun tavalarınız olsun ne kadar düzenli temizlerseniz temizleyin belli bir süre sonra özellikle de tencere veya tavalarınızın taban kısımları istenmeyen şekilde kirlenir.

Aşağıda videoda da izleyeceğiniz gibi bunun çok ama çok pratik bir yöntemi var.Bulaşık telleri v.s ile dakikalarca ovmanızı gerektirmeyen bu yöntem için öncelikle temizlemek istediğiniz tav veya tencerenizi ocağa koyun ve ,ocağın altını yakarak iyice kızmalarını sağlayın.

Daha sonra kızgın halde olan tava ve tencerelerinizi ocaktan alıp ter olacak şekilde tezgaha koyun veher markette bulabileceğiniz istediğiniz marka yağ çözü kızgın durumdaki tava ve tencerelerinizin taban kısımlarına sıkın.

Öncelikle kimyasal bir madde kullanacağınız ve sıcak durumda.ok daha fazla etkileri olabileceği için bu işlemi yaparken pencereleri açık tutun ve ağzınızı bir örtü ile kapatın.

Bu şekilde 5 dakika kadar bekletin.Daha sonra bulaşık makinesi ile ovarak yıkayın.Hepsi bu kadar bu yöntemden çok memnun kalacaksınız.Bu şekilde hem taban kısımlarını hemde tencere ve tavaların iç kısımlarını da süngerle ovun.Sonuç harika olacak.


Tava tencereleri ve tabanlarını 5 dakikada parlatan farklı yöntemBir Cevap Yazın