Tabakları parlatacak ev yapımı deterjan tarifi

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Tabakları parlatacak ev yapımı deterjan tarifi

Şimdiye kadar banyo, güzellik ve temizlik ihtiyaçlarının çoğunu doğal yollarla evde nasıl yapacağımızı öğrendik. Peki ya bulaşık deterjanı? Bulaşıklarınızı; pus probleminden, artık ve lekelerden evde yaptığınız karışım ile koruyun

Ev yapımı deterjan tozlarıyla ilgili sorun, yıkamada her zaman çözünmemesidir. Ve bu, bulaşıklarınızın eskisinden daha kirli olduğu anlamına gelir. Ancak sıvı bir deterjan yaptığınızda, partiküllerin çözünmesi için bolca zaman tanırsınız, böylece yiyecekleri daha kolay yıkar ve temizler.

Çoğu ticari deterjandaki aktif bileşen, gresin kesilmesine yardımcı olan toksik olmayan bir temizleyici olan sodadır. Suyun pH’ını yükseltmek ve hidrojen peroksit oluşturmak için karışıma biraz boraks ekleyeceğiz. Bu da sert su birikintilerini temizlerken; bulaşıklarınızı dezenfekte edecek. Ayrıca sert suyun etkilerini hafifletmek için biraz tuz da kullanabilirsiniz. Son olarak, greyfurt ve kekik esansiyel yağları, antibakteriyel özellikleri ve taze, temiz bir koku eklemek için mükemmel olacaktır.

Tabakları parlatacak ev yapımı deterjan tarifi

Malzemelere gelince.

1 su bardağı tuz, ½ fincan boraks, ½ bardak yıkama tozu, 1 su bardağı su, 10 damla greyfurt esansiyel yağı, 5 damla kekik esansiyel yağı.

Tüm malzemeleri bir kasede birleştirin ve topakları olabildiğince yok etmek için karışımı iyice çırpın. Kapaklı bir kavanoza veya eski bir sıkma şişesine aktarın. Deterjanınız topaklanmaya başlarsa, daha fazla su ekleyin ve iyice karıştırın.

Milliyet.com.tr.Bir Cevap Yazın