Süet Ayakkabı Veya Ceketten Su Lekesi Nasıl Çıkarılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Süet Ayakkabı Veya Ceketten Su Lekesi Nasıl Çıkarılır

Süet kumaşlar,süet kumaş içeren giyecekler ya da ev eşyaları gerçekten şık duran kumaşlardır.Yalnız özellikle ayakkabı ve ceket modellerinde özellikle su lekesi olduğu zaman hiçte hoş durmaz.

Eğer sizinde süet ayakkabı veya süet ceket eşyanız su lekesi olduysa işte size yapmanız gerekenler.Aşağıdaki yöntemi uyguladığınızda süet eşyanızdaki su lekesinden kurtulabilirsiniz.

Süet Ayakkabı Veya Ceketten Su Lekesi Nasıl Çıkarılır

İlk olarak süet ayakkabı yya da süet ceketiniz olsun ıslak durumda ise öncelikle bir kurutma makinesi yardımı ile güzelce kurutuyorsunuz.Daha sonra bir havlu yardımı ile su lekelerinin olduğu yerleri güzelce fırçalar gibi silin.

Eğer bu şekilde süet eşyanızdaki su lekesi çıkmazsa bu sefer silgi yöntemini kullanacaksınız.Yalnız buarada dikkat etmeniz gereken renkli bir silgi olmasın.Beyaz bir silgi ile süetteki oluşan su lekelerini ileri geri hareketleri ile silin.Bu işlem lekenin giderilmesinde oldukça etklidir.

Eğer süet eşyanızdaki su lekesi çok inatçı bir leke ise bu sefer zımpara yöntemini deniyorsunuz.Bir zımpara kağıdı ile lekenin olduğu bölgeyi hafif hareketlerle zımparalayın ve daha sonra 1.yönteme dönüp havlu ile fırçalar gibi ovun.

Sizlere son bir öneri daha bir çok özellikle ayakkabı mağazasında süetlerin su geçirmesini engelleyen spreyler satılmaktadır.Bunlardan bir tane mutlaka evinizde bulundurun.Bir Cevap Yazın