Soğuk algınlığında evde uygulanabilecek doğal reçete

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Soğuk algınlığında evde uygulanabilecek doğal reçete
Soğuk algınlığında evde uygulanabilecek reçete

Doktor Ender Saraç soğuk algınlığında evde uygulayabileceğiniz doğal reçeteleri öğrenmek iter misiniz?Öyleyse yazımızı okumadan geçmeyiniz.

Soğuk algınlığında evde uygulanabilecek doğal reçete

Ender Saraç soğuk algınlığı için önerdiği bitkisel takviyeler:Soğuk algınlığında sabah akşam 500’er mg doğal ester C alınabilir.Bunun yanında kış aylarında direnci arttırmak için günde 1 adet olmak üzere 20 günlük echinacea kürü uygulanabilinir. Çok sık hastalananlarda ise 20 gün boyunca günde 1adet golden seal takviyesi almak faydalı olabilir.Bu dönemde çinko almakta çok faydalıdır.Böyle durumlarda ayrıca enfeksiyonu doğal yollarla yenmemize yardımcı olan ayurveda tabletleri de bulunmaktadır.

Bitki çayları: Soğuk algınlığı için ideal bitki çayı karışımını şöyle verebiliriz.Her fincan için parmak ucu kadar kök zencefil,1-2 parça hibüskus,2 çay kaşığı kadar kuş burnu ,.Bütün bitkiler 1 tatlı kaşığı kadar ıhlamur çiçeği veya yaprağı,1 adet karanfil,1 su bardağı kadar suya atılıp 2-3 dakika kaynatılır.Ve 2-3 dakika kadar demlenmeye bırakılır.Çok ince bir dilim limon ile tercihen şekersiz içilir.

Besin alımında dikkat edilmesi gerekelre gelince;Soğuk algınlığında 1 tatlı kaşığı bal,1,5 çay kaşığı toz zencefil,1 çay kaşığı toz zerdeçalı karıştırarark macun haline getirip sabah akşam yutmak faydalıdır.Kivi,kuş burnu marmelatı,taze narenciye,taze sivri biber ve maydanoz gibi yüksek oranda C vitamini içeren besinlerin bu dönemde bolca tüketilmesi gerek.Bunun yanı sıra burnun iç kısımlarının susam yağı ile nemlendirilmesi ve zerdeçallı buğu yapılması önerilir.Bir Cevap Yazın