Sıkışmış fermuarı açmanın en pratik yolu

Spread the love
Sıkışmış fermuarı açmanın en pratik yolu

Giysinizin,Montunuzun ya da herhangi bir fermuarlı eşyanızın fermuarınızın sıkışıp kalması oldukça can sıkıcı bir durumdur.Eğer fermuarınız bu şekilde sıkışıp kaldıysa yapmanız gereken çok basit.

Sıkışmış fermuarı açmanın en pratik yolu

Öncelikle fermuarınıza kumaşın sıkışıp sıkışmadığını kontrol edin.Eğer fermuarınız kumaşa sıkışmışsa hafif haafif hareketlerle esnetme yaparak sıkışan kumaşı fermuar arasından çıkarmaya çalışın.

Eğer fermuarınıza kumaş sıkışma durumu yoksa fakat yine de fermuarınız sıkışmış ve hareket etmiyorsa.İlk olarak bir kurşun kalem yardımı ile fermuarınızın kilit yeri olan oynak kısmının içerisine ve tam sıkışma noktasına kurşun kalem ile ileri geri sürtünme hareketi yaptırın.

Kurşun kalemi kullanırken oldukça hafif hareketler uygulayın.Bu işlemi yaptıktan sonra sıkışan fermuarınızı hafifçe oynatmaya çalışın.

Eğer kurşun kalem sıkışmış olan fermuarınızı açmaya yeterli gelmediyse bu sefer vazelin uygulamasını yapın.Bu durumda eğer vazelin evinizde yoksa bunun yerine kuru bir sabun ya da dudak koruyucunuzu da kullanabilirsiniz.

Sıkışmış olan fermuarın ön kısımdaki dişlerine vazelin ,sabun ya da dudak koruyucusunu elinizle sürün ve fermuarınızı hareket ettirmeye çalışın.Fermuarınız kolaylıkla açılacaktır.Bir Cevap Yazın