Sıcak basmalarını yok edecek doğal yöntemler

Spread the love
Sıcak basmalarını yok edecek doğal yöntemler
Sıcak basmalarını yok edecek doğal yöntemler

Sıcak basmaları,aşırı terleme,ciltte kızarıklık ve kalp çarpıntısının eşlik edebildiği ısı hissi ile karekterizedir.

Kadınların menopoz gibi aşamlarda yaşadıkları,hormonel değişikliklerle alakalıdır.Ama bunun yanı sıra iklimsel değişiklikler ve bazı hastalıklar nedeni ile de gelişebilir.

Genellikle sıcak basmaları aniden olur.Ve bir kaç saniyeden bir kaç dakikaya kadar sürebilir.Eğer sizde bu tarzda sıcak basmaları yaşıyorsanız aşağıda sunduğumuz ev yağımı doğal yöntemler size fayda sağlayacaktır.

Sıcak basmalarını yok edecek doğal yöntemler

1-Ihlamur çiçeği çayı

Ihlamur çiçeği özellikle gece sıcak basmalarını gidermede son derece etkilidir.Sakinleştirici,dinlendirici özelliklere sahiptir.Bu nedenle terlemeye bağlı uyku bölünmesi sorunlarını da ortadan kaldırır.Bunun için özellikle gece yatmadan bir bardak ıhlamur çayı içmeniz çok faydalı olacaktır.

Isırgan ve ada çayı karışımı:Bu ikili bitki karışımı ani hormonel değişikliklerin neden olduğu sıcak basmalarını ortadan kaldırma da çok etkilidir.Eşit miktarda ısırgan otu ve ada çayını bir bardak sıcak su ile demlendirip içmeniz sizi rahatlatacaktır.

Yonca tohumu ve limon.:Yonca tohumları kadınların östrojen seviyelerindeki azalmanın etkilerini hafifletmeye yardımcı olan aktif bileşenler içerir.Bu yöntemde 30 gram yaklaşık 2 yemek kaşığına yakın yonca tohumunu bir bardak sıcak suya koyup içerisine 1 çay kaşığı limon suyu ekleyip içmeniz sizi rahatlatacaktır.Bir Cevap Yazın