Sentetik ürünler nasıl yıkanır

Posted by

Spread the love

Sentetik kumaşların elektriklenme özelliği vardır.Ve de çok toz çekerek daha çabuk kirlenirler. Bu tür ürünlerin sık yıkanması gerekir.

Sentetik ürünler nasıl yıkanır

Yoksa toz v kir tüyler arasına yerleşir ve temizlemek mümkün olmayabilir.Peki u aşamada sentetikleri nasıl yıkamalıyız sorusu akıllara geliyor? Bakın sentetik kumaşları nasıl yıkamalıyız?

Sentetikleri makinada yıkamadan önce suya batırmanız gerekmez.Yüksek ısıda yıkamamalı.Çok ovmamalı.Ve de sık yıkamamalısınız.Aksi halde kumaştaki buruşuklukları açmak epey zor olacaktır.Bu tür sentetik eşyalarınız için özel deterjan veya bebek sabunu kullanabilirsiniz.

Eğer sentetik kumaşı elde yıkayacaksanız,30 dakika için deterjanlı suya bastırın.Ve sıkı,sıkı çevirin.Durulama suyuna da antis tatik çamaşır yumuşatıcı ekleyin.Böylece toz çekmesini engellemiş olacaksınız.Ayrıca sentetik kumaşlarınızı güneşte kurutmayınız.Bir Cevap Yazın

Sitede Bulunan tüm yazılı anlatımlar ve Makaleler Özgün tarafımızdan yazılan yazılardır. .Resimlerden ve makaleler den alıntı yapanlar Aktif link ile Kaynak belirtmeden alıntı yapamaz ! Bayanlar kahvesi.com Sitemizdeki bilgiler özgün içerikler olup tüm hakları saklıdır Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız