SARIMSAK KOKUSUNU AĞZINIZDAN HEMEN GİDERMEK İÇİN

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Sarımsak kokusunu ağzınızdan hemen gidermek için

Sarımsak kokusunu ağzınızdan hemen gidermek için
Sarımsak kokusunu ağzınızdan hemen gidermek için

Sarımsağın yemeğe kattığı lezzetin yanı sıra hepinizin bildiği gibi sağlık açısından da faydaları saymakla bitmiyor.

Çoğumuz hemen hemen her yemeğe sarımsak katarak lezzetinin artmasını sağlarız.Ayrıca afiyet ile de yeriz.Asıl sıkıntılı olan durum ise sarımsak yedikten sonra ağzınızın sarımsak kokması.Bu durum gerçekten de hoş bir durum değil.Hele ki sarımsak yedikten sonra bir yere gitmeniz gerekiyorsa?

Oysa ağzınızdaki sarımsak kokusunu gidermenin çok kolay ve pratik yolu var!

Sarımsak kokusunu ağzınızdan hemen gidermek için

Kötü kokan ağzı nötralize etmenin en pratik yollarından birisi süt içmektir.Gıda bilimleri dergisinde yayınlanan bir araştırma sonucu sarımsak yedikten sonra süt içerseniz ağızdaki sarımsak kokusundan kurtulabileceğinizi söylüyor.

Bir diğer yöntem ise Elma yemek.Elmadaki fenolik bileşenler sarımsak içindeki uçucu bileşikleri yok ederek,kokunun yok olmasına sebep oluyor.

Asıl en ilginç olanı ise sarımsak kokusundan sizi kurtaracak olan paslanmaz çelik olmasıdır.Evet cildiniz çelik ile temas ettiğinde cildin terlemesi demir atomlarının 2 elektron kazanmasına sebep oluyor.Bu atomlar daha sonra deride yağ ile temasa girerek parçalanmalarına sebep oluyor.Buda  kokuyu nötralize eder.Bunun içinde dilinize bir kaç dakika paslanmaz çelik bir kaşık sürterek ağzı kokusundan kurtulabilirsiniz.Aynı yöntemi ellerinizdeki sarımsak kokusunu gidermek için de kullanabilirsiniz.Bir Cevap Yazın