Sakız lekesi nasıl çıkarılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Sakız lekesi nasıl çıkarılır
Sakız lekesi nasıl çıkarılır

Sakız lekesi temizlenmesi en zor lekelerden birisi olabilir.Yapışan sakız lekesini çıkarmak için çeşitli yöntemler kullanılabilir.

Sakız lekesi nasıl çıkarılır

Bu arada elinizde olan malzemeler ile de sakız lekesini kolaylıkla çıkarabilirsiniz.Sakız lekesini çıkarmak için çeşitli yöntemler vardır elbet.Evde olan malzemelerle ütü ve kağıt yardımı ile sakız lekesini kolaylıkla çıkarabilirsiniz.Kumaşa yapışan sakızın bir süre kalarak sertleşmesini bekleyin.Sonrasında üzerine bir yağlı kağıt serin.Yağlı kağıdın üzerinden sıcak ütü ile geçmeniz yeterli olacaktır.Ütüyü kağıdın üzerinde gezdirdikten sonra kağıdı kaldırdığınızda kumaştaki sakızın kağıda yapıştığını göreceksiniz.

Bir yüzeye yapışan sakızı çıkarmak için kendisinden daha yapışkan bir madde kullanarak sakızı çıkarabilirsiniz.Örneğin koli bandını sakızın üzerine iyice yapıştırıp çektiğinizde sakız koli bandına yapışacaktır.

Bu arada yapışan sakızı kolaylıkla çıkarsanız bile iz bırakacaktır.Bunu da gidermek için sakız yapışan yerin üzerine tuz dökün ve sonrasında üzerini yarım kestiğiniz limon ile ovarsanız sakızın bıraktığı izden kurtulmuş olursunuz.Ya da kullanmadığınız bir diş fırçası ile fırçalayarak ta sakız lekesinden kurtulabilirsiniz.Bir Cevap Yazın