PVC PENCERELERİN KIŞ-YAZ AYARINI KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

PVC pencerelerin kış-yaz ayarını kendiniz yapabilirsiniz.

PVC pencerelerin kış-yaz ayarını kendiniz yapabilirsiniz
PVC pencerelerin kış-yaz ayarını kendiniz yapabilirsiniz

PVC pencerelerin yazlık-kışlık ayarlarının olduğunu biliyor musunuz?Ve bu ayarları kendinizin yapabileceğinden haberiniz var mı?

Aşağıdaki videoda da izleyeceiğiniz gibi PVC pencerelerinizin kış ve yaz ayarlarını kendiniz yapabilirsiniz.Bunun için size gerekli olan malzeme ise alyan anahtarı.

Soğuk kış günlerinde özellikle rüzgarlı havalarda pencerelerinizin aralarından esinti olduğundan,yeterli miktarda evinizi koruyacak kadar sıkı kapanmadığından şikayetçi iseniz ,sorunuzun cevabı bu videoda.

Hangi marka olursa olsun PVC pencerelerinizin yan kısımlarında 3 adet metal çıkıntı bulunmaktadır.Ve bu metal çıkıntıların üzerlerine baktığınız nokta eklinde bir işaret bulunmaktadır.Bu nokta şeklindeki işaret içeri doğru ise yani lastik kısmına doğru ise pencereniz kış ayarındadır.Daha iyi ve sıkı kapanır ,içeri havanın girmesini engeller.

Eğer bu nokta şeklindeki işaret dış kısıma doğru bakıyor ise pencereniz yaz ayarındadır.Alyan nahtarı ile bu metal çıkıntıdaki noktayı çevirerek iç veya dış kısıma getiererek pencerelerinizi istediğiniz şekilde yaz veya kış moduna getirebilirsiniz.


PVC pencerelerin kış-yaz ayarını kendiniz yapabilirsiniz.Bir Cevap Yazın