PVC PENCELERDE KAPANMA SORUNU YAŞIYORSANIZ KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ


Spread the love

Pvc pencerelerde kapanma sorunu yaşıyorsanız kendiniz yapabilirsiniz.

Pvc pencerede kapanma sorunu
Pvc pencerelerde kapanma sorunu yaşıyorsanız kendiniz yapabilirsiniz

Pvc pencereleriniz tam olarak kapanmıyor mu?Durun hemen bir tamirci çağırmak yerine kendiniz yapın.

Pvc pencereler neden iyi kapanmaz.Öncelikle sizler için bir önceki konumuzda paylaşmış olduğumuz Pvc pencerelerin yaz-kış ayarı nasıl yapılır?başlıklı videomuzu izlemenizi öneririm.Pvc pencereleriniz iyi kapanmıyorsa öncelikle menteşe bölümlerini kontrol edin.Menteşe yerinden çıkmış olabilir.Bunu çekiç yardımı ile çaktığınızda sorun giderilecektir.Ayrıca gıcırdama sorunu yaşıyorsanız ara ara menteşeleri yağlayın.

Daha sonra pencerelerde bulunan fitillerde kopma varsa onlar dışarı atar ve pencere iyi kapanmaz.Onları değiştirediğiniz zaman sorun yok olacaktır.

Ayrıca kilit sistemi gevşemiş olabilir.Kilit mekanizması yerinden oynamışsa onları sıkabilirsiniz.Pencere kolunuzu kontrol edin.Eğer tam kapatmıyorsa kolun değişmesi gerekli.

Son olarak kilit mekanizmalarında ayar vardır.Bu ayarlar gevşemiş olabilir.Bunu da 4 nolu alyan ile saat yönüğnde doğru sıkıştırırsanız sorun yine düzelecektir.Daha detaylı öğrenmek ve incelemek isterseniz aşağıda videolu olarak nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.


Pvc pencerelerde kapanma sorunu yaşıyorsanız kendiniz yapabilirsinizBir Cevap Yazın