Probiyotik limonata ile coronaya meydan okuyun

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Probiyotik limonata
Probiyotik limonata ile coronaya meydan okuyun

Limonatanızı her zaman için evde yapın.Özellikle dışardan satın aldığınız limonatalarda yüksek fruktozlu mısır şurubu içermektedir.

Özellikle vereceğimiz bu probiyotik limonata tarifinde yoğurdun sulu ve protein bakımından zengin olan peynir altı suyu kullanılır. Peynir altı suyu da sağlıklı bir sindirim sistemi için,gerekli olan sağlıklı bakteriler, ve enzimler içerir. Sağlıklı bir sindirim sistemi güçlü bir bağışıklık sistemini ve daha sağlıklı bir sizi destekler.

Probiyotik limonata ile coronaya meydan okuyun

Bu fermente içecek vücudunuza giren kötü bakterilerden kurtulmak için sisteminizi bile temizler. Hatta eklem ağrısı, kilo kontrolü ve diğer birkaç sağlık sorununa yardımcı olur. Peynir altı suyu ücuttaki hayati biyolojik fonksiyonları destekleyen esansiyel amino asitler bakımından da zengindir. Peynir altı suyundaki diğer besinler arasında potasyum, demir, çinko ve B2 vitamini veya riboflavin bulunur.Bu tarifteki diğer ana bileşen, kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir ve A, C ve B-kompleksi vitaminleri gibi iyi bir besin kaynağı olan limondur.

Limon ayrıca sağlıklı klamanıza yardımcı olacak antibakteriyel ,antiviral ve bağışıklık güçlendirici güçler içerir. Sağlıklı probiyotik limonata nasıl yapılır? İhtiyacınız olan malzemeler:

  • 1 bardak peynir altı suyu yapmak için 2 bardak tam yağlı sade yoğurt
  • Peynir bezi ve kauçuk bant/tel
  • Şeker – 3/4 ila 1 bardak
  • Limon – 10 ila 12
  • 1 galon sürahi
  • Su
  • Limon sıkacağı
  • Ölçüm kabı
  • Karıştırma kaşığı

Peynir altı suyu nasıl yapılır ilk olarak buradan bakabilirsiniz. Ya da ;

Bir kasenin üzerine temiz bir peynir bezi koyun ve bezin üzerine yoğurt dökün veya kaşıklayın.Peynir bezini bir lastik bant veya iple sıkıca bağlayın ve keseyi kasenin üzerinde asılı tutun. Mutfak tezgahında dolap sapıyla asılı tutabilirsin. Şimdi bekleyin ve peynir altı suyunun kasede toplanmasına izin verin. Yoğurttan gelen peynir altı suyu azar azar kaseye düşeceğinden birkaç saat sürecektir. Bu tarif için 1 bardak peynir altı suyuna ihtiyacınız var.Daha sonra, suyu 10 ila 12 limondan ayrı bir kaseye çıkarmak için bir limon sıkacağı kullanın.

Limon suyunu büyük bir sürahiye dökün. Daha sonra yoğurttan toplanan peynir altı suyunu limonataya ekleyin.Sonrasında 1 bardak şeker ekleyin.İsteğe bağlı olarak sürahiye biraz ılık su ilave edebilirsiniz.Böylelikle şekerde hızlı erimiş olacaktır.üm malzemeleri iyice karıştırmak için bir kaşık kullanın. Peynir altı suyunu eşit olarak dağıtmak ve şekeri eritmek istiyorsunuz.

Son olarak soğuk su ilave ediniz.Uygun fermeantasyona izin vermek için kavanozu mutfak tezgahınıza 2-3 gün tutun. Fermantasyon işleminden sonra probiyotik limonatanız tüketime hazırdır. Bu sağlıklı ve ferahlatıcı içeceği günde 2 veya 3 kez içebilirsiniz.Bir Cevap Yazın