POŞET ÇAYLARI KULLANDIKTAN SONRA ATMAYIN

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Poşet çayları kullandıktan sonra atmayın

Poşet çayları kullandıktan sonra atmayın
Poşet çayları kullandıktan sonra atmayın

Türk milleti olarak çayı ne kadar çok sevdiğimiz herkes tarafından bilinir.Kahvaltıda başlamak üzere gün içerisinde ne kadar çok çay tüketiriz?

Poşet çayları kullandıktan sonra atmayın

Genelde de çayımızı çaydanlıkta demleriz.Fakat bunun yanı sıra poşet çayı da kullanım kolaylığından dolayı tercih edenlerin sayısı oldukça çoktur.Bugün sizlere poşet çaylarınızı kullandıktan sonra onları daha başka nerelerde kullanabileceğinizden bahsedeceğim.

1-Göz çevresi için harika

Göz çevrenizde halkalardan,morluklardan şikayetçi iseniz veya gözlerinizin çok yorgun olduğunu hissediyorsanız.Çayınızı bitirdikten sonra soğuk çay poşetlerinizi gözlerinizi kapatarak 10-15 dakika göz üzerinizde tutun.

2-Ayakkabı kokularından kurtulursunuz

Kullanılmış çay poşetlerini geceden kokan ayakkabınızın içerisine bırakın.Sabaha kadar tüm kokulardan kurtulmuş olacaksınız.

3-Cam temizliğinde çok ideal

Çay içerdiği bileşenlerden dolayı cam temizliğinde çok etkilidir.Çay poşetini soğuduktan sonra içi su dolu püskürtmeli bir şişeye dökün ve camlarınızı bu karışımla silin.

4-Bitkileriniz için harika bir gübre

Çayın içeriği bitkiler için adeta bir besin gibidir.

5-Sivilceakne sorunlarını çay poşeti ile giderin.

Sivilcelerinizin üzerine soğutulmuş çay poşetlerini koyun ve 20 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayınBir Cevap Yazın