Pirinç eşyayı doğal yöntemle temizleme

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Pirinç eşyayı doğal yöntemle temizleme

Pirinç ,Çinko,bakır ve diğer metallerin alaşımıdır.Pirinç dayanıklılığı ,zerafeti ve işlenebilirliği nedeni ile eski uygarlıklar ve günümüz insanları tarafından kullanılan bir malzemedir.

Peki bir metalin pirinç olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?Tek yapmanız gereken bir mıknatısı pirinç metale yapıştırmak,eğer mıknatıs pirince manyetik olarak yapışmıyorsa bu metalin pirinç olduğunu gösterir.

Eğer mıknatıs metale yapışıyorsa muhtemelen parçanın pirinç kaplama ile kaplanmış bir demir veya çelik parçası olması muhtemeldir.

Şimdi gelelim pirinç eşyanızı evde doğal yollar ile nasıl temizleyebilir ,parlatabilirsiniz?

Pirinç eşyayı doğal yöntemle temizleme

Ketçap:Bir beze bir miktar ketçap dökün ve pirinç eşyanızı bu bez ile ovun.Daha sonra tekrar pirinç eşyanızın her yerini ketçap ike kaplayın ve 10 dakika bekletin.10 dakika sonunda nemli bir bezle ovun.Son olarak pirinç eşyanızı temiz ıslak bir bezle silin ve kurulayın

Bir diğer yöntem yoğurt yöntemi yine pirinç eşyanızın her yanına gelecek şekilde yoğurt sürün.Yoğurttaki laktik asit pirincin üzerindeki lekelenmeyi yok edecek,parçalayacaktır.10-15 dakika yoğurdu pirinç üzerinde bekletip durulayın ve kurulayın.

Son yöntem ise beyaz sirke ve tuz karışımı.Püskürtmeli bir şişeye boşalttığınız beyaz sirkeyi pirinç eşyanızın her yerine gelecek şekilde püskürtün.Sonrasında üzerine tuz serpin ve nemli bir bez ile ovalayın.Son olarak yıkayın ve kurulayın.Bir Cevap Yazın