Petek neden ısıtmaz bu durumda ne yapmalıyız

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Petek neden ısıtmaz bu durumda ne yapmalıyız
Petek neden ısıtmaz bu durumda ne yapmalıyız

Bazı durumlarda petek ısınmaz veya düşük oranda ısıtma ortaya çıkar.Bunun belli sebepleri vardır.Ve bu sebepler üzerinden çözüm yöntemleri ele alınmalıdır.

Peteklerin yıl içerisinde mutlaka düzenli çalışması gerekir.Özellikle söz konusu kış ayları olduğu vakit ısıtma noktasında büyük öneme sahiptir.Ancak bazı nedenlerden dolayı petekler çalışmaz ve ısınma sorunu ortaya çıkar.

Petek neden ısıtmaz bu durumda ne yapmalıyız

Sık yaşanan sorunlar arasında petek ısınmıyor sorunu ilk başta gelmektedir.Petek içerisinde zamanla biriken hava ve kirli su petek üzerinde ısıtma sorunu oluşturabilmektedir.Bu tür sorunlar söz konusu olduğu vakit petek içerisinde önemli oranda su kirliliği ya da hava birikmesi yaşanır.Oluşan bu durum ise peteklerin düzgün çalışmamasına sebep olur.

Merak edilen bir diğer konu ise;temizlenen petek neden ısınmaz? Genelde periyodik bakım ile beraber petek içerisindeki hava alınır.Ve aynı zamanda kirli su dışarı çıkarılır.Ancak buna rağmen hala bazı petekler ısıtmaz.Bu konuda belli başlı bazı problemler ön plana çıkar. Bunlar:

Kombi pompasının yetersiz gelmesi

tesisat borularının ters bağlanma durumu

peteklerde hava kalması

petek içinde ya da tesisat kısmında tıkanıklık meydana gelmesi

Bu gibi sorunlardan kaynaklı olarak temizlenmiş olan peteklerde dahil ısıtma problemi söz konusu olabilir.Petek ısıtmadığı zaman ne yapmalıyız?Öncelikle peteklerin ısınmama sebebi periyodik bakımlarının yapılmamış olmasıdır.Çünkü içinde hava birikmesi ile kirli su birikmesi meydana gelir. Bunun dışında farklı sebeplerden durum söz konusu ise mutlaka teknik servise baş vurulmalıdır.Bir Cevap Yazın