Önemli küpelerinizi nasıl temizliyeceğinizi biliyor musunuz

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Önemli küpelerinizi nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz

Favori takılarımızdan olan küpelerin temizliği çok önemldir.Zira küpe cildimizin içerisine girdiği için her seferinde temizlenmesi gerekiyor.

Bunun aksi durumunda yani küpelerinizi temizlemeden takarsanız,üzerlerinde olan mikroplar cildimizle temasa girerek sağlık açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkarır.

Konumları nedeniyle, küpeler herhangi bir aksesuara göre daha fazla kirlenmeye eğilimlidir. Küçük, zarif çivilerden moda halkalara kadar, küpeler; saç spreyi, şampuan ve saç kremi kalıntısı, parmaklarınızdaki yağ ve kir, ter ve nemlendiricilerden arda kalan kalıntıları kendine çeker. Tüm bu ekstra ürünler; renk bozulmasına, donukluğa, kararmaya ve hatta potansiyel bir enfeksiyona yol açar. Neyse ki, küpelerinizi temizlemek gerçekten çok kolay ve bunu yapmak için tonlarca yol var…

Önemli küpelerinizi nasıl temizliyeceğinizi biliyor musunuz

Hidrojen peroksit

Hidrojen peroksit takılarınızın temizliği için mükemmel bir seçenektir.Dezenfektan görevi görür.Pamuğun üzerine biraz hidrojen peroksit dökün ve küpenin her yerini bu peroksitli pamuk ile silin.

Diğer seçenek ise bir bardağa hidrojen peroksit dökün. Küpelerinizi bir kaç dakika bu suda bekletin ve daha sonra çıkarıp kaynar su içerisine koyun.

Çok daha kolay bir yolu ise biraz su kaynatın ve küperleinizi bu kaynar su da 15-20 dakika bekletin.Daha sonra kullanmadığınız bir diş fırçası ile fıralayın.Hidrojen peroksit kadar olmasa da etkilidir.Bir Cevap Yazın