Nohut Pişecek mi Derdine Son

Spread the love
Nohut Pişecek mi Derdine Son

Nohut tam bir kış yemeğidir.Ve ülkemizde de oldukça sevilir.Hele ki bir de nohutlu Pilav olursa tadından yenmez.

Tabii burada nohut yemeği yaparken ara ara da olsa karşılaştığımız bir durum vardır.Düdüklü tencere de pişirseniz bile bazen nohutunuz tam olarak pişmez.

Nohut Pişecek mi Derdine Son

O kadar verdiğiniz emeğin sonrasında da bu durum oldukça sinir bozucu oluyor.Bugün sizlere önereceğimiz ufak bir tarif ile bundan sonra nohut haşlarken ya da yemeğini yaparken nohutlar pişecek mi acaba sorusuna son verdirecek bi yöntem bu yöntem.

Nohut yemeği yapacağınız zaman bir gece evvelinden nohutları suya koyar ve sabaha kadar bu şekilde bekletip daha sonra pişirirsiniz değil mi?

İşte tam da bu noktada ertesi gün yapacağınız nohut yemeği için nohutları bir kaptasıcak suya koyuyorsunuz ve içerisine 1 yemek kaşığı dolusu tuz ekleyin sevgili hanımlar ve beyler.

Daha sonra kabın veya tencerenin ağzını kapatın.Sabaha kadar bu şekilde kalsın.Sabah nohutları tel süzgeçten geçirip yıkayın.Daha sonra yemek için ön hazırlığınıza geçebilirsiniz.

Bu yöntem ile artık nohut pişecek mi pişmeyecek mi derdine son.Tüm nohutlar pamuk gibi yumuşacık olacaklar.Bir Cevap Yazın