MSG KATKI MADDESİ İLE ZEHİRLENİYORUZ

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

16522_1434273143549968_8520809780953336239_n

DİKKAT….
MSG İle Zehirleniyoruz, aman çocuklarımıza dikkat. Ben poşetin içindekiler kısmını okudum, gördüm ve sizinle paylaşıyorum..

EVLATLARIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUN AMA MUTLAKA ARTIK BU GIDA TERÖRÜNE SESSİZ KALMAYIN… ÖZELLİKLE YİYİP YİYİP ACIKANLAR…İŞTE BUYRUN AYRINTILAR…KENDİNİ VATANDAŞ OLARAK GÖREN HERKES PAYLAŞSIN BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR BİZLERİ ZEHİRLEMELERİNE ASLA İZİN VERMEYELİM.

Pek çok gıda maddesinde gizli veya açık kullanılmakta olan MSG(Mono sodyum glutamat E-621) katkı maddesi üzerinde muhterem Prof.Dr.Mustafa Nutku hocamızın bir yazısını dikkatinize sunuyorum…………
……..

“MSG diye bir katkı maddesi var. Mono Sodyum Glutamat. Yiyeceklere konunca tadının beyin tarafından güzel algılanmasını sağlıyor. Tatlı, tuzlu farketmiyor, neye konsa tadi güzelmiş gibi geliyor. O yüzden üreticiler en berbat ürünlere dolduruyolar bunu. Bunun zararlarının hepsi çok sayıda çalısmayla kanıtlanmis ve bununla ilgili bir rapor Dünya Sağlık Örgütüne sunulmuş durumda. Internette araştırılabilir:

ZARARLARI:
– Bu madde nörotoksin. Sinir hücrelerine zarar veriyor. Yol açtığı hastalıklar merkezi sinir sistemi tahribati ve buna bağlı olarak Alzheimer, Parkinson, Huntington hastalıkları, Sara (epilepsi).
– Retinal dejenerasyon (göz retina tabakası hasarı)
– Yağ birikimi, doyma mekanizmasında bozukluk, obezite
– Büyüme hormonu baskılanması
– Pankreas hasarı, insülinde artış ve buna bağlı olarak diyabet
– Böbrek ve karaciğerde hasar
– Bu madde hamilelerde plasenta bariyerini geçebiliyor yani bebek de aynı etkilere maruz kalabiliyor.

ŞU AN PİYASADAKİ NEREDEYSE TÜM CİPSLERDE BU MADDE VAR. GÜVENLİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN CHEETOS’U BİLE KONTROL ETTİM, VAR. TADINI GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN HEPSİ KULLANIYOR.

İÇİNDE BULUNDUĞU DİĞER ÜRÜNLER KONUSUNDA BİLGİM YOK, ETİKETLERİ KONTROL ETMEKTE FAYDA VAR.

BU ZARARLAR ORTAYA ÇIKINCA MADDENİN İSMİNİ DEĞİŞTİRMEYE BAŞLADILAR. İÇİNDE MSG, MONO SODYUM GLUTAMAT, GLUTAMIC ASIT KISACA GLUTAMIN VEYA GLUTAMAT BULUNAN ŞEYLERDEN UZAK DURULMALI.”

……………..Prof.Dr. Mustafa Nutku……..

 

 

 Bir Cevap Yazın