Modem İle İlgili Yapmanız Gereken Çok Önemli Detay

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Modem İle İlgili Yapmanız Gereken Çok Önemli Detay

Nöroloji Doç.Dr.Barış Metin teknoloji ile birlikte hayatımıza giren kablosuz internet kullanımı ve elektro manyetik dalgaların sağlığa etkilerine karşı bir çok çalışma yapıldığını ve halende bu çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Elektro manyetik dalgaların dokular tarafından emildiğini,bu durumun vücutta değişikliklere neden olduğunu kaydeden Dr.Barış Metin ”bugüne kadar kablosuz internet sisteminin ve cep telefonlarının güvenliği sar değeri adı verilen bir sistemle ölçüldü.

Cep telefonlarının üzerinde 1 sar değeri var.Avrupa birliği ve Amerikanın bu konuda koruduğu çeşitli kotalar var.Sar değeri hep dokunun emdiği ısıya, göre hesaplanmış yani dokuyu ısıtıp ısıtmadığı tespit edilmeye çalışılmış.Yani termal etkisi ölçülmüş.

Modem İle İlgili Yapmanız Gereken Çok Önemli Detay

Şimdiye kadar yapılan çalışmalar,son zamanlarda çıkan yayınlar bu sinyallerin ısı dışında,dokuda bir çok değişiklik yaptığını ortaya koyuyor.Bu konuda çıkan yayınları incelediğinizde wifi sinyallerinin dokularda hasara yol açtığı ,doku genetiğini bozduğu,,sperm sayısını azalttığı,erkeklerde kısırlığa yol açtığı ,Dikkat konsantrasyon eksikliği yaptığı,,çocuklarda öğrenmeyi bozduğu şekilde etkileri tespit edilmiş.

Şu andaki yönetmeliklerin manyetik dalagaların verdiği bu hasarı göstermediğini, kaydeden Dr.Barış Metin Wifi sinyalinin verdiği hasar ısınmanın ötesinde.Nu nedenle yeni güvenlik normlarına ihtiyaç var.Ayrıca şu an bulunduğunuz yerde cep telefonlarından etraftaki wifi ağlarını izlemeye çalışsak çok sayıda ağ çıkar.

Bu da çok fazla elektro manyetik sinyale maruz kaldığımızı gösterir.İlk olaral çocuklardan modemi uzak tutun.Ve asıl önemlsi modemin kullanılmadığı saatlerde gece yatarken mutlaka modemi kapatın.

Modem özellikle çocuğun odasından çok uzak bir yerde olmalıdır,

Kaynak:Sözcü.com.trBir Cevap Yazın