McDonalds Patatesi Evde Nasıl Yapılır

Spread the love
McDonalds Patatesi Evde Nasıl Yapılır
McDonalds Patatesi Evde Nasıl Yapılır

McDonalds’ta yada Burger Kıng’te yediğiniz patateslerin aynısını evinizde yapabilirsiniz.Hatta patatesleri tarife göre hazırlayıp derin dondurucunuzda saklayabilirsiniz.

Aşağıda videoda da detaylı olarak izleyeceğiniz gibi ilk olarak patatesleri soyup düzgün bir şekilde şeritler halinde kesiyorsunuz.

Daha sonra kestiğiniz patatesleri hemen suya koyuyorsunuz ve hatta çeşmenin altında nişastaları gidene kadar yıkıyorsunuz.

Diğer yanda bir tencereye su koyun ve içerisine 1 çay bardağı elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyin ve kaynamaya bırakın.Kaynamaya başlar başlamaz kesip yıkadığınız,nişastasından arınmış patatesleri bu suya atın ve tam 3 dakika suyun içinde tutun.

Bu işlemi yapmadan evvel başka bir kaba su koyun ve içerisine bolca buz ilave edin.Kaynamakta olan patatesleri sudan çıkarıp hemen buzlu suyun içerisine atın.Şoklama işlemi yapmış olacaksınız.Buzlar erirse hemen yenisini ekleyin.

Daha sonra temiz bir bez üzerine patatesleri çıkarın ve başka bir bez ile kurulayın.Patatesler iyice kuruyunca tekrar ocakta olan yağa haşlanmış patatesleri atın ve 2,5-3 dakika pişirin ve patatesleri çıkarın.Çelik süzgeç ile yağları süzerek alın ve tepsiye yayarak çıkarın.Soğumaya bırakın.Daha sonra iyice soğuduktan sonra buzdolabı poşetlerine koyun ve derin doruncuya koyun.

McDonalds Patatesi Evde Nasıl YapılırBir Cevap Yazın