Maden suyunu temizlikte nerelerde kullanabilirsiniz

Spread the love
Maden suyunu temizlikte nerelerde kullanabilirsiniz
Maden suyunu temizlikte nerelerde kullanabilirsiniz

Temizlik yaparken dikkat etmemiz gereken bir konu da hem evimizin havasını hem de bizi zehirlemeyen doğal malzemeler kullanarak sağlığımıza da özen göstermeliyiz

Maden suyu sadece bir içecek değil, aynı zamanda doğal bir temizleyici! İşte hem maliyeti düşük hem de sağlıklı maden suyunun kullanım alanları..

Bir miktar maden suyunun, temizlikte büyük bir etki yaratacağını biliyor muydunuz? Bu kolay yöntem; oldukça etkili ve maliyeti az!

Kıyafetlerdeki lekeleri çıkarır

Lekeyi daha az belirgin hale getirmek için favori gömleğinize maden suyu sürmeyi deneyin. Karbonatlaşma lekeyi yüzeye taşıyacağından, yüzeyi temizleyene kadar temiz bir bez ile ovalayabilirsiniz.

Metal paslanmalarını giderir.

Paslı vidalar üzerindeki cesur kabuktan kurtulmak için maden suyu kullanın. Karbonatlaşma küçük pas lekelerini çözecektir. Gelecekte pas oluşmasını önlemek için yüzeyi tamamen kurutduğunuzdan emin olun.

Maden suyu ile cildinizi temizleyin

Kabarcıklar gözeneklerinizdeki kiri ve yağı parçalar, bu da normal musluk suyuyla elde ettiğinizden daha derin bir temizlik anlamına gelir.

Kahve kupasındaki lekeleri giderin

Kahve kupasını biraz fazla masasında bırakan herkes, kupanın içinde oluşabilecek korkunç halkayı bilir. Maden suyunun kalıntıları çıkarabildiğini ve fırçalamayı kolaylaştırdığını biliyor muydunuz? Maden suyunu bardağınızın içine döktükten sonra biraz bekleyin ve daha sonra yıkayın.

Kirli tava ve tencereleri yağdan arındırın

Tavada yapışkan bir kalıntı varsa, hala sıcak olan yüzeye biraz maden suyu dökün ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra her zamanki gibi yıkayın.Bir Cevap Yazın