Lavabo tıkanıklığı gideren en etkili karışım

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Lavabo tıkanıklığı gideren en etkili karışım
Lavabo tıkanıklığı gideren en etkili karışım

Mutfak lavabosu olsun ,banyo lavabosu olsun bırakın tıkanmasını suyun daha az şekilde gitmesi bile gerçekten çok can sıkıcı bir durum öyle değil mi?

Eğer sizler de evinizde ,iş yerinizde nerede olursa olsun lavabo tıkanmasından şikayetçi iseniz bu yazımızdaki tarif ile bu soruna elveda diyeceksiniz.Zira bu sıkıntıdan anında sizi kurtaracak bir yöntem ile karşınızdayız.

Lavabo tıkanıklığı gideren en etkili karışım

Lavabo tıkanıklığını gidermek için size gerekli olan malzemelere gelince:

çeyrek bardak krem tartar

yine aynı oranda karbonat

ve aynı oranda tuz ve son olarak 2 bardak kadar sıcak su

İlk olarak ister banyo olsun isterse mutfak lavabonuzu temizleyerek işe başlayın.Almanız gereken gider tıkanıklığına sebep olan üst yüzeydeki pisliklerini temizleyin.Sonrasında diğer bir yanda bir kapta krem tartar,tuz ve karbonatı güzelce karıştırın.

Karışımı lavabo giderinize dökün ve hemen üzerine sıcak su döküyorsunuz.1 saat kadar bu şekilde kalmasını sağlayın.Yarım saat kadar da bekletebilirsiniz ama daha iyi sonuç için 1 saat beklemeniz daha iyi olacaktır.1 saatin sonunda soğuk suyu açın lavabonuzun giderinde çok büyük bir fark göreceksiniz.

Eğer hala bir giderde sorun varsa bu sefer 1 bardak karbonatı lavabo deliğine dökün ve üzerine 1 bardak sirke dökün .Kesin lavabo tıkanıklığınızdan kurtulacaksınız.Bir Cevap Yazın