LAHANAYI DONDURUP HAŞLAMADAN NASIL YAPARSINIZ

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Lahanayı dondurup haşlamadan nasıl yaparsınız

Lahana dondurulup nasıl pişirilir
Lahanayı dondurup haşlamadan nasıl yaparsınız

Bugün gerçekten çok farklı ve bir çoğunuzun bilmediği bir yemek yapılışı ile karşınızdayız.Yemeğimiz lahana dolması ya da sarması ilginç olan kısıma gelince lahanayı haşlamadan dondurarak bu işlemi yapmış olmaları

Youtube‘da kanalı olan sevgili Hayalimdeki yemekler lahana sarmasını gerek yapılışı gerek ise sarma şekli ile o kadar değişik bir şekilde yapmış ki ,hayran kalacağınıza ve uygulayacağınıza eminiz.

Öncelikle lahanayı hepimizin bildiği ve klasik yaptığı şekilde haşlayarak yapmamış.Lahanayı tüm olarak aldıktan sonra üst fazlalık yapraklarını atıp sudan geçirdikten sonra bir naylon poşete koyup derin dondurucuya koyuyor.

Ve derin dondurucuda en az 2 gün bekledikten sonra lahana sarmasını yapmadan 1 gün evvel derin dondurucudan çıkarıp dışarıda bekletiyor,ki ancak bu şekilde sabaha kadar buzları çözülüyor.

Daha sonra bir kap içerisinde bulunan önce dondurulmuş daha sonra çözülmüş lahana yapraklarını tek tek çıkarıyor.Videoda da göreceğiniz gibi yapraklar çok kolay bir şekilde ayrılıyor.

Denenmesi gereken tariflerden olduğunu düşünüyorum.

2.püf noktası ise Sevgili Hayalimdeki yemekler’in lahanayı sarış şekli.Yaprakları ayırdıktan sonra ikiye bölüyor ve iç kısmını şerit halinde bolca koyup rulo haline getiriyor ve rulo yaptığı lahanayı’da bükerek yuvarlak şeklini veriyor.Bir borcama bu şekilde dizdikten sonra suyunu ve yağını ilave edip fırına veriyor.Bir Cevap Yazın