Kozmetik ürün lekeler nasıl çıkarılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Kozmetik ürün lekeler nasıl çıkarılır
Kozmetik ürün lekeler nasıl çıkarılır

Kozmetik ürünleri kullanırken eğer elbisenize,bluzunuza veya vb gibi yerlere bulaştıysa üzülmeyin hepsini çıkarmanın pratik bir püf noktası var.

Kozmetik ürün lekeler nasıl çıkarılır

Rimelden kalan lekeyi ,ılık sabunlu su ile ıslatılmış bez yardımıyla ovalayın.Kurutun ve sonrasında peçete ile silin.Ruj lekesinin üzerine diş macunu sürün daha sonrasında biraz bekleyip yıkayın.

Oje lekesi malum bildiğiniz üzere aseton ile çıkarabilirsiniz.Ürünü ters çevirip altına kağıt havlu veya yumuşak kumaş koyduktan sonra lekeyi ters tarafından silin.Tabii ki önce asetonun kumaşı bozmayacağından emin olmalısınız.Bunun için kumaşın giydiğinizde görünmeyecek bir yerinde önceden denemenizi öneririz.

Saç boyası lekesine gelince oksijenli suya batırılmış bez ile saç boyası lekesini çıkarabilirsiniz..Kumaşların üzerlerinde kalan deodorant lekelerine gelince deodorant lekesini önce tuz ile ovalayarak ılık suda yıkamalaısınız.Eğer deodorant lekeleriniz eski ise sirke ile de temizleyebilirsiniz.

Bebek sabunu ,gliserinli sabun veya bulaşık deterjanı ile bu tür lekeleri kolaylıkla çıkarabilirsiniz.Bir başka yol ise 100 gram ılık suda 2 adet aspirini eritip lekeli olan giyisiyi karışımın içerisine koyun.Ve sonrasında bu şekilde 3 saat bekletip yıkayın.Bir Cevap Yazın