Közleme Yapmadan Pratik Kapya Biber Turşusu Nasıl Yapılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Közleme Yapmadan Pratik Kapya Biber Turşusu Nasıl Yapılır

Kışlık kapya biber turşunuzu yapmadıysanız işte sizlere son derece pratik hem de közleme işlemi olmadan yapacağınız bir kapya biber turşusu tarifi.

Ayrıca bu tarifte beklemek te yok.Turşunuzu yapar yapmaz yemeye başlayabilirsiniz..Peki közleme işlemi de olmadan kapya biber turşusunu nasıl yapacaksınız?

İlk olarak kapya biberlerinizi yıkayıp ,çekirdeklerini çıkarıp şeritler halinde kesiyorsunuz.Videodaki tarifte 2 kg kadar kapya biber için ölçüler verilmiş siz bu ölçüleri kapya biberlerinizin çokluğuna göre ayarlayabilirsiniz.

Daha sonra tencerenize 1 çay bardağı sirke koyun.ve 1 çay bardağıda zeytinyağı ilave edin.Hemen arkasından tuzunu ilave edin.Ve hepsini karıştırın ve ocağınızın altını yakın.Sosunuz fokurdamaya başlayınca doğradığınız kapya biberlerini lave edin.

Kaşık yardımı ile karıştırın biberleriniz çok fazla pişmesin ,çok ta kıtır kıtır olmasın.İçerisine 1 baş sarımsağı ekleyin ve tencerenizin kapağını kapatıp 10-12 dakika pişirin.Sirkeniz çok keskinse 2 küp şeker ilave edebilirsiniz.Üzerlerine 1 demet maydanoz ilave edin ve sıcak sıcak kavanozlama işlemini yapın.Kapaklarını kapatın ve ters çevirerek 24 saat bekletin.

Közleme Yapmadan Pratik Kapya Biber Turşusu Nasıl Yapılır

Ocağınızın altını kapatınBir Cevap Yazın