KOLAY YELZPAZE KURABİYE TARİFİ

Posted by

Spread the love

Kolay yelpaze kurabiye tarifi

Kolay yelpaze kurabiye tarifi
Kolay yelpaze kurabiye tarifi

Bugün sizlere çıtır çıtır çok kolay ve görünümü de bir o kadar kolay yelpaze kurabiye tarifi vermek istiyoruz.

Yelpaze kurabiye için gerekli malzemeler:

3 Adet baklavalık yufka

Yağ

çikolata

antep fıstığı

3 Adet baklavalık yufkadan toplam 12 adet kurabiye çıkıyor.Daha fazla olmasını isterseniz ona göre yufka sayısını fazla tutmalısınız.

Yufkamızı açıp  ortadan ikiye kesip bir taraftan eritilmiş yağı yufkanın her yerine sürün kesmiş olduğunuz yağlanmış yufkanın üzerine diğer parçayı koyun.Ve daha sonra belli aralıklarla kesme işlemi yapıyorsunuz.Daha sonra yelpaze katlar gibi katlıyorsunuz. Sonra yine yelpaze gibi elinize açtırıp o görüntüyü sağlıyorsunuz.Uç tutma kısmına ise kürdan geçiriyorsunuz.Fırın kağıdı koyduğunuz tepsiye tüm yelpaze kurabiyeleri yerleştirin.180 derece fırında 7 dakika pişirin.Pişen kurabiyeleri önce eritilmiş çikolataya daha sonra antep fıstığına batırıyorsunuz.

 Kolay yelpaze kurabiye tarifiBir Cevap Yazın

Sitede Bulunan tüm yazılı anlatımlar ve Makaleler Özgün tarafımızdan yazılan yazılardır. .Resimlerden ve makaleler den alıntı yapanlar Aktif link ile Kaynak belirtmeden alıntı yapamaz ! Bayanlar kahvesi.com Sitemizdeki bilgiler özgün içerikler olup tüm hakları saklıdır Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız