kiviye bıçak değdirmeyin- videolu anlatım

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Kiviye bıçak değdirmeyin
kiviye bıçak değdirmeyin

bakın nasıl soyacaksınız videolu anlatım 5 saniye gibi kısa bir süre içerisinde nasıl soyarsınız?

Ne yalan söyleyeyim bende ilk defa bu şekilde pratik bir soyma işlemi ile karşılaştım ve her zaman ki gibi hemen sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.

Pratik bilgiler püf noktaları hayatımızı kolaylaştırıyor gerçekten de. Özellikle kivinin geçmişi çok eskilere dayanmıyor ülkemizde.Çin kökenli olan kivi ülkemizde Karadeniz bölgemizde bolca yetişriliyor artık ve tezgahlarda artık çok sık karşımıza çıkıyor .Kivinin faydaları ise saymakla bitmeyecek kadar neredeyse.Özellikle C,E ve K vitaminleri vede potasyum bakımından çok zengin bir meyve

Kivinin diğer faydalarına gelince:

Astımı önlüyor

Çocuklarda hapşırma ve öksürüğü azaltıyor

DNA mutasyonlarını engelliyor

antioksidan ve vitamini bolca barındırır

Yüksek lif içerdiğinden dolayı kolon kanserine karşı koruyucudur.

Kiviyi yerken özellikle bıçak değdirdimeden yemeye çalışın zira vitamin ve minerallerini içerinde tutmuş olursunuz. yapılan araştırmalar Kiviniz özellikle 6-7 yaşlarındaki çocuklarda  solunum yolları üzerinde mucize etkiler yarattığını gösteriyor

Bunun sebebi ise kivinin içerisinde bulunan flavonoitlerin  hücre  içi hasarı azaltması  ve DNA mutasyon hazarını azltması gösteriliyor.

Peki Kiviyi bıçak değdirmeden vitamin ve minerallarini kaybetmeden nasıl ssoyacağız aşağıda 2 adet kiviyi pratik soyma işlemi gösteren video paylaştım arkadaşlar sizlerde videoları izleyerek artık bu şekilde kivilerinizi soyarsınız diye düşünüyorum.

kiviye bıçak değdirmeyin- videolu anlatım


Enjoy! Share it with your friends, make their life easier also!

Source: How to quickly peel a kiwi by recetteminute on RumbleBir Cevap Yazın