Kilo verdiren elma sirkesi sakızı nasıl yapılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Kilo verdiren elma sirkesi sakızı nasıl yapılır

Kilo verdiren elma sirkesi sakızı nasıl yapılır?Yapılan araştırmalar elma sirkesinin sağlığı optimize eden sağlıklı bileşenler içerdiğini göstermiştir.

Ezilmiş elmalardaki şeker fermantasyon işlemi sırasında alkole dönüşür.Üreticiler asetik asit oluşumunu tetikleyen bakteriler eklerler.Bu sirkenin ana etken maddesidir.Elma sirkesi çok iyi bir antioksidan amino asit ve potasyum kaynağıdır.

Araştırmalara göre elma sirkesinin düzenli kullanımının sağlığa çok faydası olduğu söylenmektedir.Kan şekerini düşürmek için geceleri yatmadan evvel 1 kaşık almalısınız herhangi bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışmalısınız.

Elma sirkesi kötü kolesterol seviyelerini düşürür dolayısı ile kalp ve böbrek sağlığınız içinde çok faydalıdır.Elma sirkesi zararlı patojenleri yok eder,dolayısı ile mantar ,siğil gibi diğer durumlarda çok etkilidrir.Elma sirkesi kilo kaybında da çok etkilidir ve özellikle karın yağlarını eritir.

Kilo verdiren elma sirkesi sakızı nasıl yapılır

Elma sirkesi sakızı için gerekli malzemelernelerdir?

1 bardak elma sirkesi

5 yemek kaşığı jelatin

,5 bardak elma suyu ve yarım bardak su

Tencerenize elma sirkesini ve elma sularını koyun.Sonrasında ise jelatin tozunu ekleyin.Ve karıştırın.Ocağın altını kısın ve jelatin iyice eriyene dek karıştırın.Jelatin eriyince ocağın altını kapatın.Ve daha evvelden hazırda bulundurduğunuz silikon kaplara dökün.vE SOĞUMAYA BIRAKIN İŞTE ELMA SİRKESİ SAKIZLARINIZ HAZIR.Gün içerisinde elma sirkesi sakızlarınızı kullanabilirsiniz.Bir Cevap Yazın