KESME TAHTASINDA ET KESERKEN BUNU YAPIN

Spread the love

Kesme tahtasında et keserken bunu yapın

Kesme tahtasında et keserken bunu yapın.Bu çok önemli bir ayrıntıdır ve maalesef bir çok kişi bu ayrıntıya dikkat etmeyebilir.

Kesme tahtasında et ,balık yada tavuk keseceğiniz yapılması gereken bu tahtaların ayrı olması yani ekmek ,yada sebze kestiğiniz tahtada çiğ et,balık yada tavuk kesmeyin zira  çiğ etteki bakterilerin diğer yiyeceklere bulaşmasına engel olamazsınız

Peki ne yapmalıyız öncelikle söylediğim gibi ayrı ayrı kesme tahtaları kullanmanız en doğrusu eğer böyle bir imkanınız yok ise kesme tahtanızda et ve et ürünlerini keserken tahtanızın üzerini strech film ile kaplayın ve kesme işlemi bittikten sonra strech filmi atın böylelikle çiğ etten geçebilecek bakterileri önlemiş olursunuz.

2. ip ucu ise bir kaseye tuz ve karabiber karışımı koyun ve ve etinizin üzerine bu karışımı sürün   ete lezzet vereceği gibi ellerinizin de dezenfektesini sağlamış olursunuz.

Bakır bardakta su içmenin 7 faydası

Lavabonuz tıkandıysa bu videoyu izleyin

Bu arada son olarak eğer kesme tahtasında çiğ et kestiyseniz ve bulaşık süngeriniz ile temizliğini yaptıysanız mutlaka bulaşık süngerinizi kaynatınız 5 dakika kaynatmanız yeterlidir.

KESME TAHTASINDA ET KESERKEN BUNU YAPINBir Cevap Yazın