Kemik suyunun cilde faydasını duyunca çok şaşıracaksınız

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Yüzyıllardır şifanın ve gençliğin sırrı kemik suyu tüketilmesinde yatıyor.Atalarımız zamanında farkında olmadan kemik suyunun şifalarını keşfetmişler.

Kemik suyunun cilde faydasını duyunca çok şaşıracaksınız

Yeni nesil ise kemik suyunun cilde faydalarını araştırıyor.Ünlü mankenlerin ve sanatçıların bile güzelliklerinin sırlarının büyük bölümünde kemik suyu olduğu biliniyor.Peki gençleştirek kemik ,ilik suyunun cilde faydaları nelerdir?

Pahalı kozmetik ürünlerden almak yerine haftada bir kaç kez tüketeceğiniz kemik suyu cildinizin hızla yenilenmesini sağlıyor.Kadınların gençlik ve güzellik sırrı kemik ve ilik suyu içerdiği yüksek kolajen mineral ve vitaminler sebebiyle kozmetik sektöründe bir ham madde olarak kullanılmaktadır.

Güzellik sektöründe oldukça sık kullanılan bir çok kremin içeriğinde ya da serum şeklinde gördüğünüz hyaluronik asit kaynağıdır. Hyaluronikasit doğal bir nemlendirici kaynağıdır.İlikli kemik suyu hem sade olarak hemde çeşitli yemeklerde tüketilebilir.

Uzun süre pişirilen ilikli kemik suyuna eklenen sebzelerin içerdiği vitaminler ve mineraller suya geçer.Böylelikle içeriği çok daha zengin olan kemik suyu cilt ve kemik ,vücut sağlığında çok etkili olmaktadır.Özellikle doktorlar tarafından haftada 2 kere kemik suyu kullanılması önerilir.Ancak kemiği çok fazla kaynatmamaya dikkat edin.Çünkü çok fazla kaynatıldığında kemiğin içerisindeki bazı zararlı moleküllerin açığa çıkmasına neden olabiliyor.Bu sebeple kemik suyunu maksimum 3-4 saat kaynatmak yeterli olmaktadır.Bir Cevap Yazın