Kekik çayı nasıl yapılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Kekik çayı nasıl yapılır
Kekik çayı nasıl yapılır

Kekik başlı başına sağlık açısından çok faydalı bir bitkidir.Hatta kekik için doğal antibiyotik derler.

Bundan dolayı bugün sizlerle kekik çayı nasıl yapılır paylaşmak istedik.Kekik çayı nasıl yapılır?Kekik çayı yapmak için ilk olarak bir bardak sıcak suyun içerisine 1-2 çay kaşığı kekik koyup demlenmeye bırakmalısınız.Ve günde 1-2 defa içebilirsiniz.

Kekik çayı nasıl yapılır

Kuru kekik çayı naıl yapılır.Kuru kekik çayı yaparken dikkat etmeniz gereken kekik demlenirken bardağın ağzının kapalı olması gerekmektedir.Bu şekilde uçucu yağların buharlaşmasını engellemiş olursunuz.

Demleme işlemi bittikten sonra süzüp kekik çayını içebilirsiniz.

Diğer bitki çaylarını içerken dikkatli olmamız gerektiği gibi kekik çayını da içerken dikkatli olmalısınız.Kekik çayının tüketimi için Alternatif tedavi ile uğraşan bilim insanları kekik çayını günde 1-2 fincan içmeniz konusunda önerilerde bulunurlar.

Kekik çayının faydalarına gelince:

Kekiğin Tıbbi olarak kullanılması nerede ise milattan sonra 1.yüzyıla dayanmaktadır.Yunanlılar bu harika bitkiyi asabiyet için Romalılar ise melankolik durumlar için kullanmışlardır.

Kekik çayı özellikle boğaz ağrısını ve öksürüğü kesmektedir.Bunun yanı sıra kekik çayı bağışıklık sistemini güçlendirir.Özeliikle enfeksiyon hastalıklarına karşı adeta bir koruma kalkanı oluşturmaktadır.Kekik çayının ayrıca mide rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda her zaman fayda vardır.Bir Cevap Yazın