Kavanoz Etiketi Çıkarmanın En Kolay Yolu

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Kavanoz Etiketi Çıkarmanın En Kolay Yolu

Artık marketlerde bir çok gıda cam kavanolar içerisinde.Ve bizlerde sağlık açısından daha iyi olduğu için cam kavanozlu ürünleri tercih ediyoruz.

Cam kavanoz içerisinde ürününüzü aldınız.İçerisindeki ürünü tükettiniz ya da kullandınız.Ve kavanozuda kullanmak istiyorsunuz.Ama maalesef üzerlerindeki etiketi çıkarmak oldukça zor değil mi?

Kavanoz Etiketi Çıkarmanın En Kolay Yolu

Bu sadece kavanozlar içinde geçerli değil özellikle satın aldığınız cam eşyalarda da bu cam etiket sorununu mutlaka yaşıyorsunuzdur.

Bazen bu durum öyle bir hal alıyor ki tel ile ovuyorsunuz fakat o yapışkanlı etiketler hala duruyor.Çok sinir bozucu bir durum .Şimdi size önereceğim yöntemler ile artık cam eşya ya da kavanozlarınızdaki etiketleri kolaylıkla çıkarbileceksiniz.

İlk önce kolay çıkabilen etiketler için olan yöntemi paylaşalım.Bir bulaşık leğenine sıcak su doldurun ve bulaşık deterjanınızı ekleyin.Kavanozuda içerisine koyun.Bu şekilde 5-10 dakika bekletin.Bulaşık süngeri ile ovduğunuzda kolaylıkla kavanozdaki etiker kolaylıkla çıkacaktır.

İnatçı cam etiketleri için ise

çay tabağına biraz karbonat koyun ve üzerine sıvı yağ ekleyin.Macun kıvamı olunca yağ eklemeyi durdurun.Bu macun kıvamlı karışımı kavanoz üzerindeki etikete sürün ve 5-10 dakika bekleyin.

5-10 dakika sonunda bulaşık süngeri ile ovarak yıkadığınızda kavanoz ya da cam eşyanızdaki etiketlerden tamamen kurtulduğunuzu göreceksiniz.Bir Cevap Yazın