KARBONATLA YATAK TEMİZLİĞİ NASIL OLUR

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Karbonatla yatak temizliği nasıl olur
Karbonatla yatak temizliği nasıl olu

Karbonat ile evinizin bir çok yerini temizleyebilirsiniz.Karbonatı evinizin neresinde nasıl kullanacağınıza dair bir çok paylaşımımız oldu.

Bugün ise Karbonatı yatak temizliğinde kullanacağız.Bu yöntem ile yataklarınız hem tertemiz olacak hemde malum mite’lardankurtulacaksınız.Öncelikle Mite nedir?Mite: denilen akarlar göz ile görülmeyen ancak mikroskop altında görülebilen 0.1,0.5 mm boyutunda canlılardır.İnsanların dökülen deri hücreleri,saç,kıl kepek ve diğer organik maddelerden beslenirler.

Karbonatla yatak temizliği nasıl olur

Yatak temizliğini nasıl yapacaksınız

Öncelikle yatağınızın çarşaflarını kaldırın ve makineye yıkanmaya atın.Daha sonra yatağınızı elektrik süpürgesi ile güzelce süpürün.

Süpürme işlemi bittikten sonra ise sıra geldi karbonatımızı kullanmaya.Bir tel süzgeç alın ve içerine bolca karbonat ekleyin ve süzgeç yardımı ile yatağınızın her yerine serpin.Serpme işlemi bittikten sonra pencerelerinizi de açarak bu şekilde 5-6 saat kalmasını sağlayın.

5-6 saat sonra ise sıra geldi karbonatları tekrar elektrik süpürgesi ile süpürmeye.Süpürme işleminide bitirdikten sonra yatağınız temizlenmiş özellikle Mite’lardan arınmış olacaktır.

AŞağıda videoyu izleyebilirsiniz.


Karbonatla yatak temizliği nasıl olurBir Cevap Yazın