Karbonat ile hangi kötü kokulardan kurtulabilirsiniz

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Karbonat ile hangi kötü kokulardan kurtulabilirsiniz
Karbonat ile hangi kötü kokulardan kurtulabilirsiniz

Faydaları saymakla bitmeyecek olan karbonatı istenmeyen kötü kokuların giderilmesinde de kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Karbonat ile hangi kötü kokulardan kurtulabilirsiniz

Günlük hayatımızda evinizde ve kullandığınız kişisel eşyalarınızdaki kötü kokulardan kurtulmak için karbonatı kullanabilirsiniz.Karbonat antiseptik özelliği sayesinde bir asit gibi etkili bir ürün olduğu için başta mutfakta,banyo da kısacası evinizin her yerinde kullanabilirsiniz.

İşte karbonatın istenmeyen kokularda kullanım alanları.Termoslarınız uzun süreli kullanıldıkları için zaman içerisinde istebnmeyen kokulara sahip olurlar.Termos ve soğutucularda oluşan kokuları karbonat ile yok edebilirsiniz.Bunun için termosun içerisine 3 bardak su koyun ve içerisine 1 çorba kaşığı karbonat ekleyin.Karıştırın bu uygulamayı soğutucularınız içinde kullabalirsiniz.Bu şekilde karışımı yaptıktan sonra kapağını kapatın ve 1 saat bu şekilde bekletin.1 saatin sonunda ise kapağını açıp yıkayın.

Lavabolarınızdaki kötü kokulardan kurtulmak için ise lavabonuzun gider deliğine 3 çorba kaşığı karbonat dökün ve üzerine sıcak su dökmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi hafta da bir uygularsanız kavanonuzdan gelen kötü kokulardan kurtulmuş olursunuz.

Ayakkabı kokusunu gidermek için ayakkabınızın içerisine bir tutam karbonatı serpiştirin ve bir süre bekletin daha sonra yıkayın.Ayakkabınızdaki kötü kokulardan kurtulmuş olacaksınız.Yine aynı şekilde elektrik süpürgenizde çalıştığı zaman ortaya çıkan kokulardan kurtılmak için halınızı süpürmeden evvel bir yerine 1 kaşık karbonatı hatta daha fazla bile karbonat olabilir,dökün ve daha sonra elektrik süpürgeniz ile süpürün.

Buzdolabındaki kötü kokulardan kurtulmak içinde yine karbonatı ufak bir tabağa bir kaç kaşık olarak koyun ve buzdolabınızın orta kısmına yerleştirin.Bir müddet sonra kokuların yok olduğunu göreceksiniz.Bir Cevap Yazın