Kan şekerini dengelemek için bakın ne yemelisiniz

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Kan şekerini dengelemek için bakın ne yemelisiniz
Kan şekerini dengelemek için bakın ne yemelisiniz

Normalde her yemek yediğinizde kan şekerimiz yükselir.Bu özellikle tip 2 diyabet veya insülin direnci olan kişiler için geçerlidir.

Kan şekeri seviyenizi sağlıklı bir aralıkta nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek hiç te kolay bir şey değildir.Yeni teşhis konmuş bir hastanın ne yiyeceğini,nelerden kaçınması gerektiğini öğrenmesi aylar alabilir.

Uzun sürede kanda çok fazla kanda çok fazla şeker bulunması,kalp hastalığı,felç,böbrek yetmezliği,görme sorunları,sinir problemleri riskini arttırabilir.

Neyse ki kan şekeri seviyenizi doğal olarak kontrol etmenize yardımcı olacak bir çok yiyecek var.Aşağıda kan şekeri seviyenizin aşırı yükselmesini önlemek için 3basit bileşeni birleştiren güçlü bir çara bulunmaktadır..

Kan şekerini dengelemek için bakın ne yemelisiniz

Bu tarif için size gerekli olanlar :elma sirkesi,su ve haşlanmış yumurta

Öğleden sonra 1 yumurtayı tam olarak haşlayın.Yumurta haşlandıktan sonra yumurtanın kabuklarını soyun ve kürdan yardımı ile yumurtayı 3-4 yerinden delin.Daha sonra yumurtayı bir kavanoza koyun ve üzerini geçene kadar sirke ekleyin.Kavanozun kapağını kapatın ve 1 gece bu şekilde bekletin.

Ertesi gün yumurtayı sirkeden çıkarın sabah 1 bardak ılık su için ve üzerine yumurtayı yiyin.Bunu her gün yapın kısa bir süre sonra kan şekeri seviyenizin düzeldiğini göreceksiniz.

Şeker hastalığınız varsa sabahları yiyeceğiniz haşlanmış yumurta iyi bir protein kaynağı olup kan şekeri seviyenizi dengelerken tok kalmanızı da sağlar.Protein sadece sindirimi yavaşlatmakla kalmaz.Aynı zamanda şeker hastalarına çok yardımcı olan glikoz emilimini de yavaşlatır.

Elma sirkesi ise sizi insüline daha duyarlı hale getirir ve özellikle nişastalı yiyecekler yedikten sonra kan şekeri artışlarını azaltır.

Kyn:https://dailyhealthpost.com/control-blood-sugar-levels/Bir Cevap Yazın