Kan grubu kartınızı nasıl alabilirsiniz

Spread the love
Kan grubu kartınızı nasıl alabilirsiniz
Kan grubu kartınızı nasıl alabilirsiniz

Her hangi bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kaldığınıza kan grubu kartınızın olması çok önemlidir.Peki kan grubu kartı nasıl alınır biliyor musunuz?

Bir kaç aşamayı kolayca geçmek sureti ile kan grubu kartınızı almak mümkün.Böylece kan vermek isteyen ya da istenmeyen durumlar olduğunda kan bulunabilmesi için hastanelerinde hızlı çalışmasına olanak tanır.

Kan grubu kartı almak için öncelikle ailee sağlık merkezlerine başvuru yapmak gerekiyor.Bunlar aynı zamanda aile hekimleri olarak ifade ediliyor.Tabii farklı sağlık kuruluşları üzerinden de başvurmak sureti ile kan grubu ölçümü yapılır.Yapılan başvuru ile kan grubu öğrenildikten sonra ilgili yerden kişisel olarak kan grubu kartı çıkartılır.

Bu konuda başvuru yaparken kan grubu kartı istendiğine dair bilgi vermek önemlidir.Bir çok sağlık kuruluşundan kan grubu kartı sağlamak mümkündür.Bunlar:

Kan grubu kartınızı nasıl alabilirsiniz

Aile sağlık merkezleri

Devlet hastaneleri

Özel hastaneler

Kızılay

Özel poliklnikler

Bu şekilde farklı sağlık kuruluşlarına başvuru yapılarak ,kan grubu öğrenildikten sonra kan grubu kartı istenebilir ve alınabilir.Özellikle kan grubu kartının istendiğinin önceden belirtilmesi çok önemli.Böylece kan grubu ortaya çıkmasından sonra hızlı bir şekilde kan grubu kartı çıkarılmasına başlanır.Bir Cevap Yazın