Kalorifer Peteklerini Tek Yerden Eviniz Kirlenmeden Nasıl Temizlersiniz


Spread the love
Kalorifer Peteklerini Tek Yerden Eviniz Kirlenmeden Nasıl Temizlersiniz

Kalorifer peteklerini evinizi kirletmeden sadece tek yerden nasıl temizleyebilirsiniz?Bunun için gerekli anlatım ve video aşağıdadır.


Evinizdeki hiç bir kalorifer peteği sökmeden,sadece tek bir yerden yani banyodan nasıl temizleyeceksiniz.İlk olarak kombinizi kapatıyorsunuz.Kombinizdeki sıcak su gider vanasını kapatıyorsunuz.

Daha sonra banyonuza gidiyorsunuz.Banyodaki havlu pan!den temizliği yapacaksınız.Havlu penin kırmızı vanasını yani sıcak su giriş vanasını kapatıyorsunuz.Daha sonra boru anahtarı yardımı ile hafifçe çevirerek açıyorsunuz.İlk olarak su biraz boşalsın az açın ki basıncı biraz düşsün.Sıcak su vanasının altına leğen koymayı unutmayın.

Basıncı düşünce bu arada tekrar kombinizin yanına gidin ve mavi vanadan kombinize su verin.Bu arada tekrar banyoya gidin ve sıcak su vanasından su gelmeye devam ediyordur.Burada pratik bir yöntem ise sıcak su vanasının giriş yerine biraz parmağınız ile kapatın bir kaç saniye bekletin ve parmağınızı çekin.

Parmağınızı çektiğinizde taztikli şekilde su gelecektir.Buda peteğin içinin tamamen temizlenmesini sağlayacaktır.Petekten su berrak şekilde akana kadar devam edin.

Daha sonra kombiye gelen suyu kapatın ve açmış olduğunuz sıcak su girişini boru anahtarı yardımı ile tekrar kapatın ve sıkın.Su sızdırmağına emin olun.Tekrar kombinize gidin ve sıcak su vanasını açın.Kombinize tekrar su verin.

Son olarak peteklerinizin havasını alın.

Kalorifer Peteklerini Tek Yerden Eviniz Kirlenmeden Nasıl TemizlersinizBir cevap yazın