İsveç şurubu bitkileri hastalıklardan koruyor


Spread the love
İsveç Şurubu bitkileri hastalıklardan koruyor
İsveç Şurubu bitkileri hastalıklardan koruyor

Yedi Tepe üniversitesi eczacılık fakültesiFarmakognozi ve Fitoterapi Ana bilim dalı başkanı Prof.Dr.Erdem Yeşilada”doğru miktarlarda karıştırılan ve Avrupa’da yüzyıllardır her derde deva olarak bilinen bir iksir olan İsveç şurubu bitkileri ile hastalıklardan korunabilir ve bağışıklık sistemiziniz güçlendirebilirsiniz”dedi.

Sıcak-soğuk dengesinin korunamaması ve yeterince havalandırılmayan kapalı mekanlar,kalabalık ortamlarla birleşince soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar kaçınılmaz oluyor.Bu noktada devreye bağışıklık sistemini güçlendiren , koruyucu ve önleyici bitki çayları giriyor.

Prof.Dr.Erdem Yeşilada metabolizmayı hızlandırmaktan,sindirimi kolaylaştırmaya kadar karaciğeri kuvvetlendirmekten ,iltihapları azaltmaya kadar pek çok yayarı olan İsveç şurubu bitkilerinin yararlı olduğunu bildiriyor.

İsveç şurubu içerisinde bulunan bitkiler ,tarçın,biberiye,yenibahar,zencefil,kakule,frenk kimyonu,karahindiba,turunç kabuğu ,kekik,anason,enginar yaprağı,mayıs papatyası,karanfil,kişniş ve zerdeçöp gibi bitkilerin doğru miktarlarda karıştırılması gerektiğinin altını çizen Yeşilada” bu sayede bağışıklık sisteminin güçleneceğine ve vücudun hava şartlarına uyum sağlayacağını bildiriyor.vurguladığı her derde deva İsveç şurubu bitkilerinin faydaları.

Tarçın kabuğu,biberiye yaprağı,zencefil,kekik,karanfil tomurcuğu, bakterilerin gelişimini önleyici etkisi bulunuyor.

Yeni bahar ,kişniş,kakule,anason,frenk kimyonu,mayıs papatyası,zencefil,zerdeçöp, safra ve mide asidini arttırarak sindirimi kolayklaştırıyor.

Karahindiba,biberiye,enginar yaprağı,zencefil ve zerdeçöp,karaciğeri kuvvetlendiyor.

Turunç kabuğu ve biberiye metabolizmayı hızlandırıyor.Tarçın kabuğu ve kekik kan şekeri seviyesini düzenliyor.Zencefil,zerdeçöp ve mayıs papatyası, vücuttaki iltihabı atmaya yardımcı oluyor.

Bu bitkiler en doğru oranda bir araya getirildiği karışık bitki çayları vücutta biriken toksinlerin atılmasına,metabolizmanın hızlanasına,mikroplara karşı bağışıklık sisteminin güçlenmesine faydası oluyor.Bir Cevap Yazın