Islak Mendil Kapaklarını Sakın Atmayın

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Islak Mendil Kapaklarını Sakın Atmayın

Islak mendiller kullanım kolaylığı bakımından özellikle annelerin vazgeçilmezleri arasında yer aldı.Peki ıslak mendil kapaklarının çocuğunuzun güvenliğini sağlayacak bir özellik sağladığını biliyor muydunuz?

Bir kapak çocuğumun güvenliğini nasıl sağlar diye düşünüyorsunuzdur!Hemen anlatalım özellikle küçük bebek ve çocuklarda hele ki yeni yeni yürümeye başlamış ve sizin anlattıklarınızı daha anlayacak bir boyuta gelmemiş çocuklar merakları yapıları ve öğrenme istekleri son derece yüksektir.

Dolayısı ile özellikle evinizde kullanım alanlarınızı öncelikle çocuklarınızı düşünerek dizayn etmeli ve ayarlamalısınız.İlk olarak tehlike alanların başlarında gelen yerlerden birisi ise elektrik prizleridir.

O minicik parmakları ile prizlere dokunup oynamak isteyebilirler.Ki hemen hemen bir çok ebeveynin başına gelmiştir.Çok tehlike bir durum maalesef.leriniz kapaklı olabilir.Fakat prizleri kapaklı olmayan ebveynler için işte bu noktada ıslak mendil kapakları devreye giriyor.

Hem de satın aldığınız kapaklı prizlerden daha da güvenli diyebiliriz.Zira kilit kısmı kolay açılmayacaktır.Yapmanız gereken ıslak mendilin plastik olan kapak kısmını keserek çıkarmak.

Islak Mendil Kapaklarını Sakın Atmayın

ıslak mendil kapağından priz kilidi yapılışı
ıslak mendil kapağından priz kilidi yapılışı

Daha sonra bu kapaklı kısmı prizinize kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırmak.Kapağın kilidi olduğundan hem ilk bakışta çocuğunuzun ilgisini çekmeyecek.İlgisini çekse bile kapağı açamayacaktır.Dolayısı ile çocuğunuzu büyük bir tehlikeden korumuş olacaksınız.Bir Cevap Yazın