İNTERNETİNİZİ ANINDA HIZLANDIRACAK YÖNTEM

Spread the love

İnternetinizi anında hızlandıracak yöntem

İnternetinizi anında hızlandıracak yöntem
İnternetinizi anında hızlandıracak yöntem

Wifi dalgaları tamamen radyo dalgalarından oluşuyor.Yani bu cep telefonunuz veya radyo ile yakaladığınız elektromanyetik dalgaların aynısı.

Ama wifi dalgaları oldukça kısa.Geleneksel türde olanlar yalnızca 12cm uzunluğundadır.Sinyali modem uzaklaştıkça daha da düşüyor.Genelde 45 metreden öteye gidemiyor.

İnternetinizi anında hızlandıracak yöntem

Sinyaller aslında duvarlar ve metaller tarafından emiliyor,engelleniyor..Yani evde modemi koyduğumuz yer sinyalin güçlü gelmesini büyük oranda etkiliyor.Yapmanız gereken modemi merkezi bir yere koymaktır.Bu şekilde her tarafa eşit oranda sinyal yayar.

Açık bir yerde olmalıdır.Görüş açısında olmalıdır.Evinizde en uzak mesafeyi gördüğünüz ve en fazla sayıda odayı gördüğünüz yer muhtemelen modemizi koyabileceğiniz en iyi konumdur.

Aynı zamanda modemi mutlaka yerden yukarı bir yere koymalısınız.Çünkü sinyaller yerde kullanılan bazı materyallerin içinden geçmez.Yani modemi yere koyarsanız sebepsiz yere alt kata da sinyal verirsiniz.

Çoğu modemin 2 anteni olur.En iyi konum antenlerin birisini yatay birisini dikey olarak kullanmaktır.Cihazlar dahil antenleri paralel olduğunda daha iyi çalışırlar.

Ama tablet veya mobil cihaz kullanıyorsanız tamamen tuşuna göre değişir.Yani hem yatay hem dikey sinyalinizle antenle en iyi paralel eşleşmeyi sağlama imkanınız olur.Eğer ağınızın iyi çalışmadığını görürseniz  sinyal seviyesini ölçebilirsiniz.

Kaynak:Sözcü.com.tr

 

 Bir Cevap Yazın