Haşlanmış yumurtanın suyunu lavaboya sakın dökmeyin

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Haşlanmış yumurtanın suyunu lavaboya sakın dökmeyin
Haşlanmış yumurtanın suyunu lavaboya sakın dökmeyin

Haşlanmış yumurtanın suyunu lavaboya dökenlerden misiniz?Öyleyse yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Zira yumurta içerdiği protein ve kalsiyum sayesinde oldukça faydalı bir besin.

Haşlanmış yumurtanın suyunu lavaboya sakın dökmeyin

Ancak yapılan son araştırmalar yumurtanın kabuğunda yer alan kalsiyum miktarının çok fazla olduğu söyleniyor.işte bu yüzdendir ki haşlanmış yumurtanın suyunun inanılmaz faydaları vardır.Peki bu faydalar nelerdir?

Yumurtayı kaynattığınız su içerisinde yumurtanın kendisinde bulunan kalsiyumdan daha fazla kalsiyum içerdiği söyleniyor.Bu nedenle kemik erimesi ve kemik ağrısı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği biliniyor.

Çiçekleri besliyor:Yumurta suyunun içerisinde yer alan kalsiyum bitkiler için oldukça faydalı.Sade su yerine bitkilerinize haşlanmış yumurta suyu dökmek bitkilerinizi canlandırmaya yetecektir.

Daha parlak saçlar:Kaynattığınız yumurta suyunu saçlarınıza dökün.Bol miktarda protein içeren yumurta suda kaynatıldığında proteini çözülür.Ve saçlarınızın oldukça canlı görünmesine sebep olur.Özellikle kuru saçlara sahipseniz mükemmel bir ilaç görevi görecektir.

Kireci söküp atıyor:Tencere ve çaydanlıktaki kireci yok edebilmek için kaynatılmış yumurta suyunu kullanabilirsiniz.Çaydanlık ya da tencerenin içerisine yumurta kabuklarını atıp kaynatın. İçerisine biraz da sirke dökün kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz.Bir Cevap Yazın